Golf annab piisava koormuse

Jaana Pikalev 07. juuli 2006, 00:00

Selleks, et teada saada, kas sinus peitub ehedat golfipisikut, mis nii paljusid golfareid üle maailma pidevalt välja värske õhu ja imekauni looduse keskele mängima kannustab, tulebki leida see aeg ja huvi, et võtta osa mõnest golfikursusest.

Maailmas ei ole ilmselt inimest, kellele golf ei sobiks. Eestis on golfi populaarsus viimaste aastatega tõusnud, hoolimata müütidest, et golf on ainult rikaste inimeste ja pensionäride mäng.

"Golfi etiketi kohaselt ei pääse radadele mängima enne, kui on läbitud vastav koolitus," rääkis Eesti Golfi Liidu peasekretär Christine Marcus ja lisas, et vaid ühes kohas Eestis - Pärnu lähedal Audru Golfiklubis - saab mängida ka ilma litsentsita.

Eestis on golfiliidu andmetel kokku kümme golfiklubi.

Huvilistele toimuvad golfi greencard'i kursused Niitväljal. Kahjuks on Eestis ainult üks professionaalne golfiõpetaja.

Greencard'i kolmepäevane kursus tutvustab golfi ajalugu ja sisaldab praktilisi näpunäiteid tehnika kohta.

Eesti Golfikeskuse müügijuhi Margit Imala sõnul pakub Estravel koostöös Niitvälja Golfiklubiga Estraveli Kuldkaardi omanikele ja neile huvilistele, kes põhjalikku kursust ei soovi, golfipaketti, mis sisaldab Eesti parima golfiõpetaja tutvustust golfi ajaloo, mängureeglite, varustuse, etiketi ja ohutuse kohta.

Tema käe all saab teha oma esimesed kaug- ja lähilöögid ning võistelda sõpradega "Selleks, et pallid lendama saaksid, on vaja juhendamist," rääkis Margit Imala ning soovitas kõigile kindlasti professionaalse golfiõpetaja käe all proovi teha.

Tee golfini võib olla juhuslikki. Näiteks on moodi läinud firmade suvepäevade ja väljasõitude korraldamine golfiklubidesse. Sellisel viisil jõudis mõned aastad tagasi golfini ka Peeter Kruusvall, kes on nüüd hiljuti rajatud Viimsi Golfiklubi juhataja.

Vajalikku infot mängima asumiseks saab elukohale lähimast golfiklubistki. "Piisab, kui sooviavaldusega meie klubisse pöörduda ja me korraldame tutvustava ürituse," selgitas Kruusvall.

Peeter Kruusvall tahaks mõjutada inimeste arvamust müüdist, et golf on pensionäride mäng. "Tegelikult saab keskmiselt kuue kilomeetrise golfiraja läbimisest piisava füüsilise koormuse," lausus Kruusvall ning lisas, et raja läbimisele kuluva aja veetmine värskes õhus on iga inimese tervisele tohutult kasulik.

Golfiriideid võib leida alates lihtsatest klassikalistest viigipükstest ja kraega särgist kuni kirevates värvitoonides ja kohati üpris noortepäraste ja sportlike riieteni.

"Konservatiivseks spordialaks peetud golf käib ajaga kaasas ning murrab välja klassikalisest kraega-särk-ja-viigipüksid-kombinatsioonist," selgitas Viimsi Golfiklubi juhataja Peeter Kruusvall.

Golfivarustuse valikul tuleks nõu pidada golfiõpetaja või kogenumate mängijatega. Samuti osatakse professionaalset nõu anda golfipoodides, kus on võimalik golfikeppe enne ostmist ka proovida. Algajale piisab mängimiseks ka kasutatud varustusest või osalisest komplektist, samuti on võimalik golfikomplekte väljakult rentida.

Tuntud inimesed golfistGerald Ford, president
Golf on 20% löögitehnikat ja 80% filosoofiat, huumorit, tragöödiat, romantikat, melodraamat, sõprust, kadedust ja võitlust.

Dwight D. Eisenbower, president
Ainult golfis saad sa pensionärinagi häbi tundmata elada välja lapsikut mängulusti.

Sir Walter Simpson
Erinevalt teistest Šotimaal sündinud mängudest - viskijoomisest - ei kahjusta golf tervist.

Bob Hope, näitleja
Arst ütles, et kui ma joomist ei jäta, siis suren. Ent surnult ei saa ma ju golfi mängida. Sestap loobusin alkoholist.

Golf on Eestis veel suhteliselt noor mäng. Tänavu möödub 12 aastat ajast, mil Niitväljal avati Baltimaade esimene golfiväljak. Golfimängijate arv on kasvanud viimase aastaga kaks korda.

Kui praegu tegeleb golfiga aktiivselt tuhatkond inimest, siis tutvust on alaga teinud ja oma väljaku ootel inimesi kolm korda rohkem.

Golfi populariseerimiseks ning olemasolevate mängijate ja huviliste nõudluse rahuldamiseks on suve lõpuks ilmumas emakeelne golfiraamat, mis tutvustab golfi arengut Eestis ja maailmas, annab võhikutele arusaama ja ülevaate golfist ning on käsiraamatuks edasijõudnutele.

Golfiharrastus tekkis mul kolm ja pool aastat tagasi. Mäng muutub minu jaoks aina huvitavamaks, kuna treeningute tulemusena arenen ise ning olen suuteline paremateks skoorideks. Pärast tihedat tööpäeva võimaldab see lülitada muud mõtted peast ning kasutada oma aega kindlasti kvaliteetseimal viisil. Golfi harrastades olen saanud juurde palju uusi sõpru ning häid tuttavaid. Puutudes ametialaselt kokku maakleri tööga välisturgudel, olen saanud oma partneritega tänu golfile paremad suhted ning klientidele paremad lepingudki. Oluliselt suurem osa ärikokkuleppeid sõlmitakse pikemate golfitraditsioonidega maades just golfiväljakutel, mitte nõupidamisruumides. Hobisse olen pühendanud ka oma pere ning lisaks elukaaslasele on oma esimesed golfilöögid juba teinud ka kaheaastane tütar.

Tulime kursustele, et proovida, kas meeldib. Harrastuse juures tõmbab mind see, et mäng on värskes õhus. Muidu olen ikka käinud aeroobikas ka, aga suvel oleks hea pärast tööd tulla harjutama ja mängima värskes õhus, kes siis ikka nii väga siseruumides tahab treenida.

Hobi järgi on hea ka hiljem reisisihtkohta valida. Siiani oleme seda teinud teise harrastuse, sukeldumise järgi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:40
Otsi:

Ava täpsem otsing