Gaas kallines maailmaturuhinnaga ühes tempos

ÄP 12. juuli 2006, 00:00

Energiaturu inspektsioon edastas Euroopa Komisjonile iga-aastase aruande elektri- ja gaasituru olukorrast Eestis, teatas inspektsioon.

Kuna Eestis toodetakse valdav osa elektrienergiat põlevkivist, siis ei mõjuta hinnatõus otseselt elektrienergia tarbijaid, kindlasti aga maagaasi- ja kaugküttesektorit.

Kogu hulgiturul müüdava gaasi impordib AS Eesti Gaas Venemaalt. Eesti Gaasi osakaal jaeturul on 97%.

Kodutarbijatele müüdava gaasi kogus moodustab 7% kogu gaasitarbimisest.

Maagaasi osatähtsus Eesti varustatuses energiaga on kokku küll vaid 14,7%, samas ulatub soojuse tootmisel kaugküttesüsteemides gaasi osakaal 41,5 protsendni.

Olulisemate muudatustena on Euroopa Komisjonile saadetud aruandes välja toodud asjaolu, et alates 2005. aastast kooskõlastab energiaturu inspektsioon elektrienergia võrgutasud 3aastaseks perioodiks. Võrgutasusid muudetakse igal aastal vastavalt inflatsioonile ja ettevõtte jaoks juhitamatutele kuludele, mille peamiseks komponendiks on võrgutasudesse lülitatav taastuvatest energiaallikatest ostetav elekter. Samuti asjaolu, et vastavalt uuele maagaasiseadusele on kõikidel tööstus- ja kommertstarbijatel õigus endale müüja valida. Kodutarbijate jaoks jõustub vastav muudatus 2007. aasta 1. juulil.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:08
Otsi:

Ava täpsem otsing