Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Liise palk kulub meelelahutusele

Helen Rõivas 14. juuli 2006, 00:00

Keila gümnaasiumi 11. klassi õpilane Liise on aktiivne tüdruk, kes ei taha ainult vanemate rahakoti peal elada.

Kooli kõrvalt ei jää tal aega aastaringselt tööl käimiseks, näitering ja laulukoor võtavad vaba aja ära, aga suvel teenib ta ise endale raha.

Hobide peale tüdruk raha ei raiska - näitering ja laulukoor on koolis tasuta, raamatud laenutab ta raamatukogust. Söögiraha saab ta vanematelt, lisaks sellele veel taskuraha vastavalt vajadusele.

Juunis töötas Liise Saaremaal malevas, äsja hakkas ta isa töö juures komplekteerijana tööle ning varsti asendab ta ettekandjana mõnda aega üht sõbrannat.

Teenitud raha kulub enamjaolt sõpradega väljaskäimisele, suveüritustele ja šoppamisele. Kuna neiu teenib ise suvel taskuraha, siis saab suvel ka rohkematel üritustel meelt lahutada ilma, et peaks vanematelt selleks raha küsima.

Šopates jälgib ta ka hindu. "Kui on valida kahe samasuguse asja vahel, ühe hind 600 krooni ja teisel 400 krooni, siis valin 400 kroonise," ütleb tüdruk asjalikult.

Telefoniarve maksab ta enamjaolt vanematega kahasse. Kui arve on väike, maksavad selle vanemad, kui suurem, annab Liise ka oma panuse.

Pangakaartidest on Liisel SEB Ühispanga Scholar-kaart olnud umbes kaks aastat. Kaardil on tal alati teatud summa hädaolukordadeks, kui midagi peaks juhtuma.

Kaasas kannab ta ka sularaha juhuks, kui ei saa kaardiga maksta. Kindlat maksmisviisi eelistust Liisel ei ole.

Riietele kulub tal aga keskmiselt 500 krooni kuus.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:08
Otsi:

Ava täpsem otsing