Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Mobiilsidefirmadele kuulub suur tükk Eestimaast

Gert D. Hankewitz 21. juuli 2006, 00:00

Kuigi mobiilsidefirmad kinnisvara müügi ega vahendusega ei tegele, võib pakkuda, et nende ostetud krundid on väärt miljoneid kroone, igale operaatorile kuulub aga sadu tuhandeid ruutmeetreid. Samas ei ole firmad ise kuigi varmad oma kinnisvarast ja selle hinnast rääkima, pidades maad pigem tähtsaks oma levimastide püstitamiseks, mitte seisvaks rahaks.

"EMT ei ole kinnisvaraettevõte - seega pole kohane võrrelda tehnoloogiliseks otstarbeks kasutatava maa omamist kinnisvaraarendusega tegelevate või ka põllumajanduses või metsamajanduses tegutsevate ettevõtete maaomandusega," märkis EMT juhatuse liige ning arendus- ja tehnoloogiadirektor Tõnu Grünberg. Tema väitel ei ole firma võrrelnud end maaomandi summaarse pindala põhjal ühegi teise maaomanikuga ega pea seda oluliseks. Seetõttu jättis Grünberg vastamata ka kinnisvara väärtust puudutavale küsimusele. Samas tunnistavad firmad siiski kui ühest suust, et on mõttekam osta kinnisvara endale päriseks seisma, mitte seda rentida - nii on ettevõtte õigused paremini kaitstud.

"Rendi- või ostuotsus sõltub asukohast, otstarbest ja perspektiivist," lausus Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu, kes samuti kinnitas, et maad kasutatakse vaid tugijaamade ja seadmeruumide tarbeks. "Võrdlus ehituse või arendustegevusega tegelevate ettevõtetega ei ole kohane, sest meie kasutame oma maatükke ühel kindlal otstarbel ja ei soeta neid kindlasti turuväärtuse perspektiivi silmas pidades," lisas Hiiepuu.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing