Viikingid jäävad piraatideks

Mart Vabar 21. juuli 2006, 00:00

Kära rootslaste PirateBay nimelise veebilehe ümber muudab tarkvarapiraatluse Skandinaavias omamoodi riigipiire ületavaks rahvaliikumiseks.

Rootsi, Norra ning Taani uus ühine ettevõtmine selles liinis on The Pro Piracy Lobby, ehk vabas tõlkes Piraatluse Tugigrupp. Niisugustes liikumistes on kindlasti palju ühiskondlikult positiivset, kasulikku. Avalikkuse passiivsuse tõttu on ju tarkvaraga seonduv seadusandlus suuresti ühekülgne, väljendades eelkõige suurtootjate huve, sest kes tänapäeval ikka oma kahjuks kuluaaripoliitikat teeks.

Värvikad, kõmu- ja meediasõbralikud kampaaniad sunnivad inimesi seisukohta võtma, teema üle juurdlema. Loodetavasti avaneb tulevikus seeläbi ka võimalus seadusandlust tarbijasõbralikumas suunas mõjutada.

The Pro Piracy Lobby aktiivsete liikmete sõnul on üle riigipiiride ulatuv koostöö olnud seni edukaim Skandinaavias. Rootsi organisatsiooni Piratbyrån eeskujul on loodud toimivad ühingud Taanis ja Norras. Oma netiküljel ei ole see organisatsioon aga üldsegi mitte kade, vaid annab nõu ka tarkvarapiraatluse vastu võitlemiseks. Sel eesmärgil soovitatakse nimelt sulgeda internet.

"Netipiraatide ametlikke ühendusi sünnib nagu lillekesi kevadel," on öelnud Rootsi populaarne netipiraatluspoliitik Tobias Andersson, andes mõista, et see kõik on alles algus. Tulevikuplaanidega ei olda tagasihoidlikud, plaanis on globaalse (poliitilise kallakuga) piraatluse tugivõrgu loomine. Hetkel pakutakse konsultatsioone ning nõustamist kohalike rühmade loomiseks kõikjal maailmas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing