Majanduskasv sulatab inkassofirmade kasumit

Anne Oja 07. august 2006, 00:00

"Maksekultuur on oluliselt paranemas tänu majanduse suuremale likviidsusele ja laenuvõimaluste avardumisele," kirjeldas majandusaasta aruandes inkassofirmade tööpõldu Julianuse Inkasso Agentuuri juhatuse esimees Ahti Aho.

Lindorff Eesti ASi Balti piirkonna juht Ele Lepik kommenteeris: "Soome kogemus näitab, et inkassofirmadel jätkub leiba nii headel kui halbadel aegadel." Seda tõestab Lindorff Eesti 14miljoniline käive ja ligi 5 miljoni kroonine kasum eelmise aasta eest.

Mulluse 14miljonilise käibega tunamullusele tasemele jäänud Julianuse kahjumi peamised põhjused olid ümberkorraldused ja laienemiskulud. Inkassoteenust hakati pakkuma Lätis ja Soomes, kus seda teevad nüüd Julianuse tütarettevõtted.

"Tänavused ootused on juba plusspoolel ja vähemalt samas suurusjärgus kui eelmise aasta miinus," rääkis Julianuse Inkasso Agentuuri juhatuse liige Tarvo Rahumägi reedel. "Ehk teisisõnu öeldes, nagu ikka elus - on aeg külvata ja on aeg korjata vilju, ei saa kogu aeg vaid korjata."

Rahumägi märkis, et laenuintresside tõus mõjutab inkassoturgu vaid kaudselt. "Elu on näidanud, et võlgade tekkimise põhiliseks põhjuseks on suhtumine kohustustesse, mitte halvenenud majanduslik olukord, seda just eraisikute puhul," ütles Rahumägi. "Seega ei tee me arvestusi mõttega, et kohe varsti jõuab laenu- ja tarbimisbuumist tekkinud laine meie juurde. Kui see ka juhtuma peaks, siis ega see meie eelarvele liiga tee."

Lepiku sõnul tekiks maksetega probleeme siis, kui mõni suurtootja otsustaks tootmise odavama tööjõuga riiki kolida. "Kui Elcoteq koliks ära, siis tekiksid kohe probleemid. Kuni majandus ja palgad kasvavad, seni ma ka laenude võtmises suurt langust ei näe," selgitas Lepik.

Puhkusel viibinud Intrum Justitia tegevdirektorilt Ivar Tammemäelt ei õnnestunud reedel kommentaari saada. Ettevõte tegeleb võlgade sissenõudmise kõrval ka käibemaksu tagastustega välisriikidest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:10
Otsi:

Ava täpsem otsing