Hansabuss avab Riias turistidele ekskursiooniliini

ÄP 09. august 2006, 00:00

Linnatuuri hakkavad sõitma kahekorruselised punased bussid, mis läbivad kõiki Riia olulisemaid vaatamisväärsusi. Infot vaatamisväärsuste kohta saab kuulata audiogiidi vahendusel bussis olevatest kõrvaklappidest kaheksas keeles.

Ekskursioonile pileti ostnud inimesed saavad vaatamisväärsusega lähemalt tutvumiseks bussist maha minna ning hiljem sama piletiga järgmise ekskursioonibussiga edasi sõita.

Hansabussi juhatuse liikme Taivo Puuoru sõnul on sarnased linnaekskursioonid kõikides Euroopa suuremates turismilinnades. "Riga City Tour annab turistile suurepärase ülevaate pealinna tähtsamatest vaatamisväärsustest, Läti ajaloost ja tänapäevaelust ning teeb vaatamisväärsustega tutvumise võimalikult lihtsaks ja mugavaks," kommenteeris Puuorg.

Aasta tagasi alustas Hansabuss linnaekskursioonide korraldamist Eesti pealinnas Tallinnas. "Tallinna kogemuse põhjal võib tõdeda, et huvi linnatuuride vastu on väga suur nii välismaalaste kui ka siseturistide seas," ütles Puuorg

Kümme aastat tagasi Eestis asutatud ning 2006. aastal Läti turule sisenenud AS Hansabuss on Baltimaade suurim tellimusvedusid pakkuv bussiettevõte. Lätis alustas ettevõte selle aasta kevadel tellimusvedude tegemist 10 bussiga.

Hansabussi ettevõtete grupis töötab 250 inimest ja transporditeenuseid pakutakse 150 sõidukiga. Selle aasta planeeritav käive on 130 miljonit krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:10
Otsi:

Ava täpsem otsing