Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eesti Ehitus on aktsionäridele sisse toonud sadu miljoneid

Lauri Matsulevitsh 18. august 2006, 00:00

Eesti Ehituse suuromaniku EE Grupi ning selle aktsionäride varandus on kasvanud alates firma börsile tulekust 231 miljoni krooni võrra. Kõige enam, 127 miljonit krooni on tõusnud Toomas ja Liivi Lumanile kuuluvate aktsiate väärtus. Lisaks teenis EE Grupp 164,4 miljonit krooni Eesti Ehituse aktsiate avalikust müügist.

Eesti Ehituse aktsia, mis on börsil olnud tänaseks 4 kuud, on alates avalikust esmaemissioonist ehk IPOst tõusnud 25% võrra. Aktsionäride arv on selle ajaga vähenenud 300 võrra, 1713 aktsionärile.

Hoo sai ehituskontserni aktsia sisse pärast viimaseid kvartalitulemusi, kui ettevõte teatas kasumi kolmekordistamisest. "Aktsia tõus tugineb sellel, et ettevõttel on hästi läinud," nentis ka Sampo Panga finantsturgude divisjoni arendusjuht Rasmus Pikkani. Ta meenutas, et Eesti Ehitus oli enne börsile tulekut ettevaatlikult positsioneeritud ja seega oli juba nende aktsiate avaliku müügi näol tegu positiivse üllatusega. "Kas 25% hinnatõus on põhjendatud või mitte, seda ma ei julge öelda. Et ta aga nii kiiresti ja nii palju tõuseb, ei osanud ilmselt keegi oodata," nentis Pikkani. "Eelpool oli ju väga negatiivseid mälestusi."

Eesti Ehituse aktsia edu peaks looma ka head eeldused uute börsile tulijate jaoks. "On võimalik jälle väikeinvestorite poole pöörduda ja rääkida, et börsilt võib ka raha teenida, mitte ainult peksa saada," lausus Pikkani.

Aktsia hinda on hoidnud ka vanade aktsionäride ning juhatuse ja nõukogu liikmete võetud kohustus mitte müüa nendele kuuluvaid aktsiaid enne 12 kuu möödumist firma börsileminekust. Sellega on välditud Tallinki stsenaariumi, kus aktsionärid, kes olid omanikuks saanud IPO hinnast kordades odavama hinnaga, tulid aktsiaid turul müüma ning surusid sellega hinna alla.

"Üks põhjus, miks Eesti Ehituse aktsia on üles läinud, on vähene ringluses olevate aktsiate arv," osutas Hansabank Marketsi maakler Raido Lillemets. Lihtsalt pole piisavalt palju müüjaid ning see on tinginud kiire tõusu. Lillemets ei usu, et juhtkond või vanad aktsionärid müügikeelu lõppedes müüma tormavad. "Miks müüa seda, millel läheb hästi?" küsis ta.

Et aktsia nii palju tõusnud on, oli ka Lillemetsa sõnul üllatav. "Samas olid tulemused korralikud ja viimasel ajal on tulnud ka uudiseid uute tellimuste kohta - ju siis asi on nii palju väärt," leidis maakler. Ta lisas, et majandustulemuste kõrval sisendab positiivsust aktsia orderiraamat. "Ostupoole peal on olnud välismaakler Carnegie - see on hea märk, mis näitab, et välisinvestorid on ostmas," tähendas Lillemets.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing