Sampol ja Nordeal raha ühes masinas

Harry Tuul 18. august 2006, 00:00

Neist 100 plaanitakse avada Eestis, kus seni oli Sampol 15 automaati ja Nordeal puudusid need sootuks. Samal ajal on näiteks Hansapangal Eestis 455 ja Ühispangal 279 pangaautomaati.

"Oleme olnud seni uute sularahaautomaatide avamisel Balti turul tagasihoidlikud, kuid nüüd oleme sunnitud arvestama järjest suurenevast klientide arvust tuleneva nõudlusega sularahateenuste kiire kättesaadavuse järele," tunnistas Nordea Poola ja Baltimaade juht Thomas Neckmar.

Samas rõhutas Sampo Balti panganduse juht Georg Schubiger, et koostöö piirdub vaid selle projektiga ja muus vallas ollakse tulised konkurendid.

Nordea Eesti filiaali juht Vahur Kraft rõõmustas, et ka nende kliendid saavad lõpuks oma automaadid. "See on Nordea klientidele esimene kord, kui nad saavad raha välja võtta n-ö oma sularahaautomaadist," ütles Kraft ja kutsus üles ka teisi panku projektiga liituma.

Sampo Panga juhi Aivar Rehe sõnul tähendab kahe panga koostöö ligi 20 miljonit eurot (310 mln krooni) investeeringuid ja see kestab vähemalt seitse aastat. Esimesed automaadid avatakse septembri alguses. "Selle aasta lõpuks tahame Eestis avada vähemalt 40 sularahaautomaati," ütles Rehe.

SEB Eesti Ühispanga juhatuse esimees Mart Altvee ei näe Nordea ja Sampo sammus midagi erilist, tegemist on vaid kulude jagamise projektiga. "Iseenesest võib maailmas leida mitmeid näiteid nn ATM-võrgu alasest koostööst," lisas ta.

Altvee sõnul on pangaautomaadid mänginud Eestis olulist rolli jaekliendibaasi kujundamisel ning Ühispank jätkab ka edaspidi oma ATM-võrgu arendamist. "Samas võib siiski arvata, et e-kanalite ja mittesularahaliste maksete võidukäiguga väheneb tulevikus nii sularaha kui ka sularahaautomaatide esmatarbelisus inimeste elus ning seeläbi ka nende roll pangakanalina," lisas Altvee.

Hansapanga pangaautomaatide võrgu arendusjuhi Indrek Kausi sõnul on nende automaatide arv pidevalt kasvanud ja praeguseks on neil automaadid kõikjal Eestis. "Jälgime pidevalt nende kasutatavust ning lisame automaate näiteks uute kontorite avamisel või uutesse kaubanduskeskustesse," selgitas ta. "Kuigi üha enam makstakse ostude eest kaardiga, on automaadid sularaha väljavõtukohana olulised," sõnas Kaus. Projektiga liituma suurpangad ei kiirusta.

Nordea ja Sampo ühisautomaadid hakkavad kandma sini-punast kujundust, kasutades mõlema panga logosid. Sularahaautomaatide võrgu arendamise ja hoolduse eest vastutab elektroonilisi ja makseteenuseid pakkuv ettevõte First Data International.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing