Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Jukose protsess laieneb välismaistele juhtidele

Sirje Rank 21. august 2006, 00:00

Nelja meest süüdistatakse ametipositsiooni kuritarvitamises nende kätte usaldatud vara riisumiseks ja legaliseerimiseks, millega põhjustati omanikule ehk naftakompaniile Jukos ulatuslikku kahju. Varade hulka kuuluvad nii Leedu Maþeikiu Nafta osalus kui ka Slovakkia naftajuhe.

Varad kanti ümber Hollandis registreeritud firmadele, et varade müügist laekuv tulu läheks Hollandi kohtu poolt aktsepteeritud kreeditoridele.

Lisaks Theede'ile on uurimise all firma endine finantsjuht Bruce Misamore, Tim Osborne, kes juhib Jukose suurimat aktsionäri GML (endine Group Menatep), ning endine nõunik David Godfrey.

"Ma ei imesta, kuid ma olen rabatud, kui kaugele on Venemaa valmis Jukose ja GMLi jälitamisega minema," ütles Osborne agentuurile Bloomberg.

Vahetult enne prokuratuuri teadet oli Amsterdami kohus tagasi lükanud Jukose Venemaa pankrotihalduri Eduard Rebguni taotluse, et Jukosele välismaal kuuluva vara müügist laekuvat tulu ei saaks jagada ilma tema heakskiiduta. Kohus otsustas, et summadele on õigus nii kreeditoridel Venemaal kui ka firmal GML.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:12
Otsi:

Ava täpsem otsing