Kohus lükkas EuroParki ja Tallinna parkimisvaidluse lahendamise edasi

Kristina Traks 08. september 2006, 00:00

EuroPark vaidlustas Tallinna halduskohtus linna otsuse anda Falck Eestile õigus veel viis aastat Tallinnas parkimist korraldada.

"Otsuse tegemiseks olevat veel aega vaja, otsus peaks tulema 10. kuupäeval," ütles Kasper.

Soome parkimiskorraldaja EuroPark Finland Oy kaebas juulis Tallinna halduskohtusse Tallinna linna otsuse kuulutada Falck pealinna parkimiskorraldajaks.

EuroPark on riigihanke tulemuse vaidlustanud kahel korral riigihangete ametis ja leiab, et Falcki pakkumine ei vasta pakkumise kutse dokumentides esitatud nõuetele.

Esimesel korral rahuldas riigihangete amet EuroPark Finland Oy vaide, Tallinna transpordiamet aga eiras seda ja kuulutas Falcki pakkumise nõuetele vastavaks.

Seejärel tegi EuroPark uue, sisuliselt sama vaide ja esitas selle uuesti riigihangete ametile.

Siis aga leidsid linna juristid, et riigihangete amet pole sobiv instants seda vaiet üle vaatama. Otsust põhjendati sellega, et parkimise korraldamise ja kontrollimisteenuse puhul on tegemist halduslepinguga ja riigihangete ametil puudub õigus kontrollida ja määrata hanketingimusi.

Riigihangete amet taandas end asja käsitlemisest ja sama päeva õhtuks, kui sellekohane kiri EuroPark Finland Oy kätte jõudis, oli linn Falckiga hankelepingu juba sõlminud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing