Tallinnas kasvab jõudsalt äriklassi hotellide hulk

Eugen Aarna 11. september 2006, 00:00

Hiljemalt 2007. aasta suveks valmib Tallinnas täiendavalt 875 hotellituba neljatärnisegmendis ja 239 hotellituba viie tärni tasemel. Kahe aastaga tuleb Tallinnasse täiendavalt 260 kolme tärniga hotellituba.

Üllatav on äriklassi osakaalu niivõrd jõuline suurenemine olukorras, kus turistid üle maailma otsivad pigem soodsama hinnaklassiga ööbimisvõimalusi. Samuti vähendab infotehnoloogia areng (videokonverentsivõimalus) ärimaailma jaoks silmast-silma kohtumiste vajalikkust. On tõenäoline, et mõni hotell peab ennast lähiaastatel madalamasse kategooriasse ümber suunama.

Valdav enamik Tallinna hotelle on ehitatud või täielikult renoveeritud viimase kümne aasta jooksul. Erandliku näitena kerkib esile hotell Stroomi, mis vajaks hädasti kaasajastamist. Hotelli omanik pole renoveerimist seni otstarbekaks pidanud, mistõttu on seal ka vähe külastajaid. Sealne täituvus jäi käesoleva aasta teises kvartalis, mis peaks olema hotellidele hea hooaeg, veidi alla 54%.

Hotellikülastajad saavad tulla Tallinnasse mitmel moel. Valdavalt tullakse bussiga, laevaga või lennukiga. Arengutaseme poolest on vaieldamatult vaeslapse osas rongiga tuleku võimalus.

Kõikvõimalike mõeldavate lähtekohtade seast on välisturistil võimalik Eestisse rongiga tulla üksnes Moskvast. Tallinnal puudub rongiühendus isegi Riia ja Peterburiga. Väidetavalt on üheks põhjuseks meie raudteede infrastruktuuri vilets olukord. Samas on meie riigiametnikel senini õnnestunud taotleda saadaolevaid Euroopa Liidu struktuurifondide rahasid üksnes pisiprojektide, nagu Koidula piiripunkti, Harjumaa raudteejaamade korrastamise jms jaoks. Selles vallas vajab haldussuutlikkus olulist tõstmist. Teatavasti eelistavad reisijad enamarenenud Euroopa riikides raudteetransporti ilmselgelt näiteks bussitranspordile.

Enim raskusi valmistab hotellidele siiski madalhooaeg.

Madalhooaja vähesest täituvusest aitab hotellidel üle saada konverentsi- ja seminariruumide olemasolu, mis võimaldab tuua kliente-ööbijaid ka kevadel ja sügisel. Lisaväärtust pakub mitmesuguste ürituste ja vaatamisväärsuste kohta käiva info kättesaadavus hotellis.

Hotelliäris on võtmefaktoriteks hotelli asukoht, eriti selle lähedus nõudluse allikatele, ligipääsetavus, nähtavus ning muidugi operaatori nutikus ja paindlikkus.

Hotellide täituvus ja majutusvõimaluste hulk kasvavad koos muu majanduse kiire arenguga.

Kahe- ja kolmetärnihotellide tase Tallinnas on selgelt kõrgem kui Euroopa keskmine kahe- ja kolmetärnihotelli tase.

Hotellikülastajad on Eestis tihti meeldivalt üllatunud, kuna nad saavad tegelikkuses rohkem kui nad oodata oskasid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:15
Otsi:

Ava täpsem otsing