Uute filmide kangelased: õhuässad ja sipelgad

Christel Karits 29. september 2006, 00:00

Selle nädala uued filmid viivad vaataja kangelaslikesse õhulahingutesse ja sipelgatemaailma.

Esimese puhul on tegu Tony Billi lavastatud haarava seiklusfilmiga "Õhuässad", mille aluseks reaalselt asetleidnud sündmused.

See on kangelaslik lugu Lafayette'i eskadroni meestest, esimestest Ameerika lenduritest, kes Esimesse maailmasõtta tormasid. Need uljaspead sööstsid sageli õhulahingutesse, mille võitmine näis olevat võimatu, kirjutades end niimoodi ajalukku ning muutudes legendideks.

Kõrgel õhus, haprates, tuleohtlikes ja lahtise kokpitiga hävituslennukites astusid nad vastu tunduvalt paremini varustatud ülekaalukale vastasele, teades, et keskmiselt püsib selles ametis elus kõigest kuus nädalat.

Osades James Franco, Martin Henderson, Jean Reno, Tchéky Karyo, Jennifer Decker jt.

Juba teist nädalat järjest saavad rõõmustada multifilmide austajad, sest täna jõuab taas ekraanile uus kogu perele mõeldud animakomöödia "Sipelgate kiusaja".

10aastane Lucas Nickle ei harju eluga uues linnas, tal pole sõpru ning teda kiusab taga kohalik riiukukk.

Oma pahameele valab Lucas välja maja hoovis asuvale sipelgapesale. Kuni päevani, mil sipelgad annavad vastulöögi. Võlurohu abil muudavad nad poisi sipelgasuuruseks ning määravad talle karistuseks elu sellessamas pesas.

Selles uues kummalises maailmas saab Lucas kasulikke õppetunde sõprusest ja elust ning omandab julguse enda eest seista.

Film on inglise keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:42
Otsi:

Ava täpsem otsing