Voitka advokaat Toomas Alp peeti kinni

Gert D. Hankewitz 25. oktoober 2006, 00:00

"Advokaat on kuritegudes kahtlustatavana kinni peetud, mitte vahistatud," toonitas Lääne ringkonnaprokurör Sirje Hunt ja lisas, et Alpi kahtlustatakse valeavalduse kirjutamisele ning valeütluste andmisele kihutamises.

Mida ja kellel Alp väidetavalt valetada soovitas, Hunt täpsustada ei tahtnud, sest tegemist on alles pooleli oleva protsessiga.

Sama küsimust Albi kolleegile ning advokaadibüroo Normann ja Partnerid kaasomanikule Margo Normannile esitades jäi viimanegi vaikseks ning soovitas seda uurijalt küsida. Normann tunnistas siiski, et tema partner peeti kinni seoses ühe Pärnu kriminaalasjaga. Millisega täpsemalt, Normann ei öelnud.

Küll aga ütles ta, et juhtunu temanimelise advokaadibüroo mainele kasuks ei tule. "Kriminaaladvokaatide elu on juba selline," lisas ta.

Küsimusele, kas ta usub, et Alp on süütu, vastas Normann, et eeldab, et Alp seda on. "Ei, ei, sellist kahtlustki pole," lisas ta vastuseks küsimusele, kas väike kahtlus siiski on.

Uudis 41aastase advokaadi kinnipidamisest polnud eile veel mehe Viljandi kolleegideni jõudnud. "Ei oska teile midagi head ega halba rääkida," ütles juhtunu kohta Vello Sikut endanimelisest advokaadibüroost.

Albi advokaadibüroo Normann ja Partnerid eelmise aasta käive oli 0,9 miljonit krooni ning kasum vaid 91 867 krooni, millest kumbki osanik dividende ei võtnud.

Toomas Alp on lisaks metsavend Voitkale kaitsnud ka politseile altkäemaksu andmises kahtlustatud Kalev Niitu ja Rootsis pangaröövi korraldamises kahtlustatud Indrek Aasnat.

Eesti Advokatuuri esimehe Aivar Pilve sõnul näeb seadus sellisel juhul, kui advokaat pikemaks ajaks vahi alla jäetakse, ette tema kutsetegevuse peatamise. "Seadus seda ei nõua, aga lubab," täpsustas Pilv, kes sai Albi kinnipidamisest teada juba esmaspäeval. Mehe sõnul võib Alp ka ise advokatuurist lahkumiseks avalduse esitada, kuid siiamaani ta seda teinud ei ole.

Pilv eeldas, et kuigi ta täpsemaid asjaolusid ei tea, usub ta, et prokuratuuril on olnud piisavalt head tõendid, et advokaat kinni pidada ja võib-olla taotleda ka pikemaks ajaks vahi alla jätmist.

Milles Toomas Alpi kahtlustatakse, Pilv kommenteerida ei tahtnud, jättes selle ülesande prokuratuurile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing