Rakvere linnas muutub üüriturg elavamaks

Eve Soppe 27. november 2006, 00:00

Rakvere korterite üüriturg muutus kolmandas kvartalis eriti aktiivseks. Ostjad on noored pered, kellel pole veel lapsi, kuid ka üksikud inimesed, õpilased ja lastega pered.

Ka firmajuhid ja firmad otsivad endale eluasemeks või firmaesinduseks korterit. Nõudlus on kõige suurem möbleeritud 2-toaliste korterite järele. Kõige olulisem on köögimööbli olemasolu.

Hinnad varieeruvad vahemikus 2500-3000 krooni kuu keskmises seisukorras korterite puhul ja 5000-7000 krooni kuu uues, näiteks Turu platsi hoones asuvate korterite puhul (hindadele lisanduvad kommunaalmaksed). 3- ja enamatoaliste korterite üüriturg on vähem aktiivne ja üürihinnad on vahemikus 3500-4500 krooni kuu, kuid uutes vastvalminud korterites ja renoveeritud korterites on hinnatase taaskord kõrgem.

1-toaliste korterite üürihinnad jäävad vahemikku 2000-2500 krooni kuu. Ahiküttega korterite turul on nõudlust rohkem kui pakkumist.

Linnast välja otsitakse enamjaolt Kadrina, Vinni, Lepna jms Rakverele lähedasse alasse, kahjuks on aga nendes piirkondades üürikorterite pakkumine suht nullilähedane.

Rakverre valmib 2007. aasta sügis-talvel Eesti suuruselt kolmas vabaaja- ja kaubanduskeskus Põhjakeskus, mille ehitus algab käesoleva aasta sügis-talvel.

Keskuse eesmärk on pakkuda piirkonna elanikele uusi valikuvõimalusi nii igapäevaste ostude sooritamiseks kui ka vaba aja veetmiseks.

Keskusesse on plaanis luua kaubanduspinda kokku 37 500 m2. Keskus koosneb Toidu- ja Ehitusmaailmast, lisaks ligikaudu 70 kaubandus- ja teeninduspinda. Suurimad üürnikud on Sportland, Apotheka, Ideaalkosmeetika, K-Arvutisalong, PTA, Marat, Jumbo, elektroonikamüüjad, kasiino, pangateenused. Läbirääkimised on lõpusirgel ehitusmaailma ja toidumaailma kui põhiüürnikega.

Loodava keskuse raames on kavandatud Lääne-Virumaa piirkonna esimene jäähall, mis võimaldab korraldada jäähoki ja uisutamise treeningtunde, võistlusi ning on avatud keskuse külastajatele.

Keskuse välisterritooriumile luuakse skate-park, mis annab noortele huvilistele võimaluse rulasõidu ning rulluisutamise harjutamiseks ja võistluste korraldamiseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:27
Otsi:

Ava täpsem otsing