Tele2 kasum kasvas veerandi

Martin Hanson 23. veebruar 2007, 00:00

Kasumlikkuses ühe kliendi kohta aga jääb hinnaliider alla nii suurima turuosaga EMT-le kui ka Elisale.

Tele2 juht Toomas Tiivel kinnitas, et Tele2-l ei ole olnud nii head aastat kui 2006, seda näitavad nii kasvanud kasum, käive kui ka klientide hulk.

"Meie kasvu on taganud ulatuslikud investeeringud, edukas tegutsemine äriklienditurul ning selge hinnaliidri positsioon," ütles Tiivel.

Kommenteerides, miks kasumi ja klientide arvu suhe on neil kõikidest operaatoritest kõige väiksem, ütles Tiivel, et klientide arvu ajavad suureks kõnekaardid.

Edasise hinnalangetamise võimalust Tiivel ei näe. "Kui kõnehinda langetada kahelt kroonilt 1.90-le, ei tunne klient seda muutust, kuid operaatoril, kes peab aastas mõnisada miljonit krooni investeerima, lööb see hinge kinni," sõnas Tiivel.

Tele2 puhaskasum kasvas 2006. aastal 28%, 463 miljoni kroonini. Tele2 investeeris aasta jooksul levi kvaliteeti 120 miljonit krooni. Tele2-l oli 2006. aastal 510 000 klienti.

Tiiveli sõnul plaanib ettevõte 2007. aastal jätkata investeeringud levialasse ja kvaliteeti vähemalt samas mahus kui eelmisel aastal.

Elisa, kelle kasum ühe kliendi pealt oli eelmisel aastal ligi 1300 krooni, kasvatas oma kasumit tervelt 26%, 376 miljoni kroonini. EMT võttis kliendi kohta 1137 krooni kasumit.

Elisa juht Sami Seppänen ütles, et Elisa areneb kvaliteedilt, mitte suuremahuliste kliendihulkadega.

"Eestis on turul meeletult palju kasutuna seisvaid SIM-kaarte, mis mõne ettevõtte numbreid kasvatavad. Samas on oluline ikkagi kasum ning seda on Elisa eelmisel aastal kõvasti kasvatanud," sõnas Seppänen.

Elisa investeerisis mullu levisse Eestis 200 miljonit krooni.

EMT sai rohkem kui 3,5 miljardi kroonise käibe juures 861 miljonit krooni kasumit. Operaator kasvatas oma kõneminutite hulka 20%, millel ka põhineb käibe ja kasumi kasv.

"Tunnustame head konkurenti ning nende kasumi ja käibe kasvu. Tulemused näitavad, et turul on veel mahtu ning operaatoritel arenguruumi," kommenteeris EMT juht Valdo Kalm.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing