Pöörased lumelauatrikid laulukaare kõrgusel

Mari Hiiemäe 16. märts 2007, 00:00

Märtsikuu viimasel päeval saab Talinna lauluväljakul näha rahvusvahelist lumelaudurite seltskonda laulukaarekõrguselt rambilt alla tuiskamas.

Baltikumi suurimat lumelauavõistlust Nokia Big Air kevadiselt soojad ilmad ei sega ning lumemuret korraldaja Siim Sillandi sõnul karta ei ole. Kunstlumi on ürituse jaoks ammu valmis tehtud ning ootab suurte kilede alla peidetult paikatõstmist. Publikule on üritus hooaja viimane võimalus lumelauduritele kaasa elada, enne kui suvi peale tuleb.

Lumelauahüppe linnavõistlused toimuvad Eestis alates 2003. aastast. Iga aastaga on üritus läinud mahukamaks ning hüppetorn kõrgemaks. Tänavune 31meetrine ramp vastab juba rahvusvahelistele nõuetele ning Sillandi sõnul loodavad ürituse korraldajad sellega tulevaks hooajaks saada õigused ka maailmakarikaetapi läbiviimiseks.

"Pakun, et Eestis on umbes viisteist meest, kes sellisest mäest allasõitmisega hakkama saavad," arvab Silland.

Kuni kaheksa parimat Eesti hüppajat, kes rahvusvahelisele lumelauavõistlusele pääsevad, selgitatakse sama hüppemäe peal suurvõistluse hommikul, mil toimuvad eesti meistrivõistlused lumelauahüpetes. Sillandi peab selle võimalikeks favoriitideks Mario Visnapit, Mihkel Toomi, Mark Duubast ja Marko Vilumaad.

Kümnest riigist on Big Airil osalejaid kolmkümmend. Välisvõistlejaist on tulekuks jah-sõna andnud teiste hulgas Soome lumelauaäss Juha Rautanen, kes on kõik kolm korda, kui ta on Tallinna võistlusel osalenud, selle ka võitnud.

"Profid on päris kõrgel tasemel ja publikul on mida vaadata," on Silland kindel. Trampliinil näeb pööraseid vigurhüppeid ning saltosid, millele annab punkte rahvusvaheline žürii.

Hindamisel lähevad arvesse nii triki tehniline keerukus, õhulennu pikkus kui ka stiil. Hüpe peab olema laitmatult sooritatud algusest lõpuni.

Pealtvaatajaid ootab lisaks kaelamurdvate lumelauatrikkide nägemisele ka muusikaline meelelahutus. Laululaval esinevad parimad kodumaised artistid Noortebänd 2007 konkursilt ning finaali eel astub lavale Tanel Padar & The Sun. Trikkide paremaks jälgimiseks pannakse üles suur videoekraan, millelt saab näha põnevamaid vigureid ka kordusena. Vahepalana näeb ka mootorrataste show'd.

Ürituse ametlik jätkupidu toimub klubis Hollywood, kus esineb ansambel Toe Tag. "Jätkukal on lumelaudurite kontsentratsioon suur, kõik laudurid, kes päeval hüppasid, on ka õhtul platsis," usub Silland. Lumelauasõitjad on küll sellised nagu kõik teisedki inimesed ega kuula ainult räppi, kuid Hollywoodis leiavad nad sel õhtul ühise keele just sellise muusika kaudu.

Lumelauahüpete võistluste traditsioon algas lauluväljakult, esimene võistlus kandis nime Red Bull Air Jam. Tol korral ehitati tellingkonstruktsiooniga ramp laulukaare alla treppide peale ning selle kõrgus oli umbes 20 meetrit.

Tänavune hüppetorn ületab esimest ligi viiekordse maja kõrguse võrra ning torn rajatakse seekord lauluväljaku nõlvale.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:45
Otsi:

Ava täpsem otsing