Kermikute uusim disain

Tiina Kolk 20. aprill 2007, 00:00

Inglismaal Lutheri vabriku vineermööbli ajaloost doktoritöö kaitsnud ja praegu seal disainiõppejõuna tegutsev Jüri Kermik eksponeerib väljapanekul installatsiooni Äksi kollektsiooni toolidest ning nende kõrval uusimat Sõrve tooli, kokkupandavaid laudu ja valgusteid.

ERKI nahkehistöö eriala lõpetanud Riina Kermik esitab väljapanekul kolmedimensioonilisi objekte, milles ta arendab uues materjalis - silikoonis - edasi naha faktuuridest inspireeritud struktuure ja maastikke.

Tema tänaste tööde kõrval on võimalus taas kord vaadata ka valikut varasematest monumentaalsetest nahkehistöödest.

Nende poeg Jürgen Kermik on lõpetanud Farnhamis Surrey kunstiinstituudi metallehistöö erialal. Oma disainitöödes on noormees keskendunud valgusele ja loodusvormidele.

Tütar Liisa Kermik on disainer. 2006. aastal lõpetas neiu mööblikujunduse eriala Buckinghamshire Chilterns University College'is High Wycombe'is.

Tema disainitud mobiilne sirm-ruumijagaja, avaliku linnaruumi pink ning lauad tegelevad ka mööbli vahel oleva positiivse ja negatiivse ruumi kirjeldamisega.

Samuti on väljas tema kavandatud toodete sari Genderbread.

Näituse üllatavaim objekt on Liisa Kermiku disainitud lühter. Tundub uskumatuna, et selle võluva joonega valgusti tegemiseks kulus 43 000 metallist kirjaklambrit.

Huvitav on vaadata, kui kaugele-lähedale on Kermikute kännust käbid kukkunud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:46
Otsi:

Ava täpsem otsing