Eesti Raudtee: Venemaa ametnikud pitsitavad vaid meid

ÄP 11. juuni 2007, 00:00

Eesti Raudtee on veoettevõttena juuni esimese seitsme päevaga vedanud 38,9 protsenti vähem kaupa kui 2006. aasta juunis ning sellega langenud raudtee kaubavedude turuosas aastataguselt 73,4 protsendilt 60 protsendile.

Samas on Westgate Transpordi vedude maht võrreldes kasvanud koguni 56 ning Spacecomil 10 protsenti.

Eesti Raudteele kuuluval infrastruktuuril on juunikuu esimese nädalaga kaubaveod vähenenud 2006. aasta sama perioodiga võrreldes üle 25 protsendi.

"Täna planeerib Eesti Raudtee vastu võtta 14 rongi, millest mainitud kaks operaatorid veavad ära 9 rongi ehk koguni 64 protsenti."

Vareki sõnul on see märk turu ümberjagamisest: "Mõlema operaatori veosed jõuavad Eestisse probleemideta ja vaatamata kahe riigi vahel pingestunud suhetele jätkuvalt kasvavates mahtudes. Kinnitamata jäävad Venemaa poolt veoplaanid neile vedudele, mille vedaja on Eesti Raudtee."

Venemaa keskmise suurusega naftaeksportijate sõnul on neil raskusi transiidiga läbi Eesti ning nad oletavad, et nende põhjuseks on Moskva halvad poliitilised suhted Tallinnaga, kirjutas ETV24.

Ühe ärimehe sõnul lubatakse suurtel tarnijatel Eestisse minna, kuid väiksemad firmad on saanud korralduse kasutada teisi sadamaid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing