Maalehe töötaja: olen korraga õnnelik ja kurb

Kadri Jakobson 13. juuni 2007, 00:00

Kui astun Maalehe toimetuse pessa kollases puumajas Tallinnas Toompuiesteel, tundub, nagu astuks sisse mõnda koju. Nurgas reljeefsete mustritega kahhelkividest vana ahi, millelt töömehed on värvi maha kraapinud, siin-seal võimsad nikerdatud tugipostid.

Mõistagi teeb jutt rahast Maalehe osa töötajaid õrnaks ja ettevaatlikuks. Omamoodi õhinat on aga toimetuses tunda, ehkki pildile ei taha ükski töötaja tulla.

"Mina küll selle raha üle õnnelik ei ole. Siiani olime ikka ühed omanikud, kuid nüüd tekkinud ebakindluse tunne," ütleb Maalehe reklaamikorraldaja Meeli Dimitrieva. Ta möönab, et müük oli paratamatu, mõeldes Maalehe tulevikule. Dimitrieva sõnul teenis ta müügist alla miljoni. "Mul on kaks last, ka maamaja tahab renoveerimist," ütleb ta.

Maalehe Saaremaa korrespondent Merike Pitk meenutab, et ostis 16 aastat tagasi aktsiaid nagu kõik töötajad. "Me ei arvanud, et midagi teenime, kuid tegime seda missioonitundest - et leht ei libiseks meie käest minema," räägib ta. Osa töötajaid on aastate jooksul lehest lahkunud ja aktsiad müünud. Pitk isegi oli Maalehest viis aastat eemal, aktsiaid jäid.

"See oli rohkem emotsionaalne teadmine, et oleme lehe väikeomanikud. Maaleht pole pelgalt töökoht, seal hoiab väga tugev tunne, missioon," ütleb ta. Pitk teenis aktsiatelt samuti alla miljoni ning lubas selle investeerida maakodusse.

Toimetaja Silja Lättemäe tunnistab, et suisa naerma teda üle miljoni krooni saamine ei pane. "Raha ei korva kõike. Oleme teinud oma tööd südamega. Inimese lojaalsus tõuseb, kui ta on omanike ringis. Suhtusime firmasse kui oma kodusse," räägib ta.

Lättemäe ütleb, et esmaspäeval kell 15 said nad teada, et üle 50 protsendi aktsiatest on suuromanikud ära müünud ning tehti pakkumine väikeaktsionäridele.

"Mõistsime, et ainus mõistlik otsus on aktsiad nüüd ära müüa. Hiljem ei pruugi hind enam selline olla," ütleb Lättemäe. "Arutelu ja järelemõtlemisaega oli väga vähe. Eelläbirääkimistega meid kurssi ei viidud."

Ainus inimene, kes muretult pildile tuleb ja teenitud summa sendi täpsusega ütleb, on kunagine Maalehe ja praegune Maaja toimetaja ning kirjastaja Guido Ilves. Ta paneb prillid ninale ja võtab taskust paberi. "Täpselt 1 386 665,28," loeb Ilves. See on summa, millega ta end Hans H. Luigele müüs, kommenteerib Ilves.

"Jäin väga rahule. Kavatsen raha panna fondidesse ja automaatselt tuleb juurde 100 000 krooni. Töötegemisel ei näe ma enam mingit mõtet, kuna fondidest teenib rohkem kui aastapalga," ütleb ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing