Rimi kaotab turgu Maximale

Sten-Aleks Pihlak 14. juuni 2007, 00:00

Selle aasta esimese viie kuuga kasvas Rimi Eesti käive ainult 6 protsenti. Turg kasvas samas ligi 20 protsenti. Kõige rohkem on turuosa kasvatanud leedulastele kuuluv Maxima.

"Meie tagasihoidlik kasv Eestis on tingitud üleminekuperioodist. Lähme vana Citymarketi kontspetsioonist üle Rimile," rääkis Rimi Eesti Food ASi tegevjuht Ruth Laatre, kelle sõnul on sellel aastal plaanis valmis saada kolme kaupluse ümberehitusega. "Praegu on meil remondis kaks kauplust ja suvel võetakse käsile ka Tartu Rimi," selgitas ta.

Laatret väiksed käibenumbrid ei üllata. "Kuigi meil käib uuendus osakondade haaval ja ükski pood päris kinni pole, on siiski periood, millal me täismahus käivet ei saa, suhteliselt pikk," rääkis Laatre.

Tagasihoidliku 6protsendilise käibe kasvuga Rimist tuhisesid mööda Maxima ja Selver, kellel kummalgi oli käibe kasv Rimi omast kordades suurem.

A-Selver ASi tegevjuht Ain Taube peab edu põhjuseks just Selveri olemasolevate kaupluste tugevat arengut. "Kõik oleneb, kuidas keegi areneb ja kas tehakse palju kauplusi juurde või mitte. Meie võit seisneb just selles, et oleme olemasolevad kauplused palju paremini tööle saanud kui konkurendid," rääkis Taube.

Võrreldes varasema aasta esimese kvartaliga on Taube sõnul neil ainult üks kauplus juurde tulnud.

"Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on meil lisandunud vaid üks pood, mis tähendab, et enamik käibe kasvust on tulnud just olemasolevatest poodidest," lisas Taube.

Esimeses kvartalis käivet 20 protsendi võrra kasvatanud ETK näeb suurte kasvude taga siiski uusi kauplusi.

"Kui sa alustad viie poega ja siis teed kümme, on sul kohe 100 protsenti kasvu. Meil on siin 400 poodi ja selliseid meeletuid numbreid ei saa olla," ütles ETK tegevjuht Rein Sepp, kes oli oma numbritega väga rahul. "Mahu kasv on meil suhteliselt väike ja see 20 protsenti näitab puhtalt ostumahu kasvu. Inimesed suudavad osta rohkem ja kallimaid kaupu."

Kõige suurema kasvuga esines Maxima, kes suurendas oma käivet võrreldes möödunud aasta esimese kvartaliga 52 protsenti. Talle järgnesid 35 protsendiga Selver ja 19,5 protsendiga ETK.

Citymarketite Rimi lipu alla viimise kõrval panustab kaubanduskett Säästumarketitele.

Eelmisel nädalal avas Rimi Kiviõlis oma 50. Säästumarketi. Säästumarketite müügidirektori Andrija Lilleoja sõnul kavatseb Säästumarketi kett laieneda lähiajal Ida-Virumaal veelgi. Sügisel avatakse uus Säästumarket Sillamäel. Pikemas perspektiivis kaalub ettevõte uute kaupluse avamist ka Narvas ja mujal Ida-Virumaal.

Säästumarket on esimene odavmüügikaupluste kett Baltimaades. Esimene Säästumarket avati Eestis 1999. aasta 2. märtsil. Säästumarketites töötab Eestis kokku pea 800 töötajat. Kuus sooritatakse Säästumarketites keskmiselt 2,5 miljonit ostu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing