Auto garaaži, jalad selga ja jooksma!

Tiit Reinart 07. september 2007, 00:00

Tõesti - parimagi tahtmise korral pole pühapäeval mõtet autoga kesklinna ihata. Liiklus on sügisjooksu toimumise ajaks turvalisuse huvides suletud või ümber suunatud. Kohati võib olla häiritud ka trammiliiklus. Nii et parim viis 9. septembril Tallinna kesklinnas kulgeda on jalgsi või jalgrattaga.

Jooksust osavõtjaile on stardi- ja finišialas organiseerutud ka valvega jalgrattaparkla. Sügisjooksu korraldajad on hoolitsenud sellegi eest, et kaugeltnurga mehed, st väljastpoolt Tallinna võitlema tulijad, ei peaks oma pead vaevama, kuhu auto parkida.

Enne 15. augustit registreerunud soovijail on võimalik Tallinna jõuda Edelaraudtee rongiga. Tasuta.

Vähe sellest, Edelaraudtee paneb parimale rongiga tulijale välja eriauhinna - terve aasta tasuta rongisõitu Edelaraudteega Eestimaa piires!

Eesti ajaloo suurimaks jooksuürituseks pürgiv SEB Tallinna sügisjooks korraldatakse tänavu juba kaheksandat korda.

Eelmisel aastal osales Baltimaade suurimal jooksul 8474 jooksusõpra. See arv lüüakse korraldajate prognooside kohaselt sel aastal üle.

Võistluskeskus asub Vabaduse väljakul, stardipaik on Draamateatri juures Pärnu maanteel, finiš Harju tänaval.

Kavas on 10 km jooks, kepikõnd ning poolmaraton (21,1 km). Poolmaratonis peetakse ühtlasi Eesti meistrivõistlused.

10 000 kiiremat registreerijat, kes jooksu ka lõpetavad (nii jooksjad, kepikõndijad kui ka lihtsalt käijad, st kõik lõpetajad), ootab ees mõnus lõõgastus. Nemad saavad Viking Line'ilt kingituseks kruiisipiletid Helsingisse.

Toimuvad ka Haribo lastejooksud, need algavad kell 10 Tammsaare pargis. Lastejooksudele registreerimine toimub kohapeal ja on kõigile lastele tasuta. Lastega koos lippavad Tibu ja Jäpe, Limpa ning Haribo karu.

Neil, kes militaarsemast vaatepildist lugu peavad, on võimalik jälgida Nike'i sõdurijooksu (10 km, algusega kell 12.30). Sõdurijooksu jooksevad ajateenijatest koosnevad 10-liikmelised võistkonnad. Osa võivad võtta ka teiste jõustruktuuriüksuste (politseiamet, piirivalveamet, päästeamet jne) 10-liikmelised võistkonnad.

Nii poolmaratonist kui ka 10 km distantsist võtab osa kogu Eesti jooksuparemik.

Eesti parim pikamaajooksja Pavel Loskutov läheb juba seitsmendat võitu püüdma 21,1 km distantsil. Talle pakuvad konkurentsi eelmise aasta võitja Vjatšeslav Košelev ja mitmed välisvõistlejad.

Internetis (www.jooks.ee) lõpeb registreerimine täna õhtul kell 17.

Registreeruda saab ka kohapeal võistluspäeva hommikul.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:49
Otsi:

Ava täpsem otsing