Tehnoloogiauudised

ÄP 11. oktoober 2007, 00:00

Prantslane Albert Fert ja sakslane Peter Grünberg võitsid tänavuse Nobeli füüsikaauhinna avastuse eest, mis võimaldas muuta arvutite kõvakettad mõõtmeilt väiksemaks, ent samas mahukamaks, teatab teadusuudiste portaal novaator.ee.

"Tehnoloogiat võib nimetada esimeseks rakenduseks paljulubavas nanotehnoloogias," põhjendas Rootsi Teaduste Akadeemia hiljutist otsust.

Nende juhitud meeskonnad avastasid 1988. aastal kumbki iseseisvalt hiiglasliku magneetotakistuse (Giant Magnetoresistance - GMR), mis võimaldab kõvaketta mõõtmeid olulisel määral vähendada.

Ceateci messil sel nädalal tutvustasid teleritootjad Sharp, Hitachi ja JVC mudeleid, mille ekraan oli isegi vaid 19 millimeetri paksune, kirjutas News.com. 19millimeetrine oli Hitachi 32tolline LCD-teler, see oli ka esitletutest kõige õhem. Sharpil oli aga näidata 52tolline teler, mille paksuseks on kõigest 20 millimeetrit. Tüüpiline praegu müügis olev LCD-teler on enam kui paari tolli paksune.

Ükski teleritootja ei ole News.comi andmetel avaldanud, kuidas sellised mõõdud saavutati. Kõige esimesena, juba järgmise aasta kevadel, jõuavad müüki JVC telerid. Teiste tootjate teleritega võib aega minna kuni paar aastat.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing