Andres Bergmanni võit Euroopa kohtus Jaak Kiikeri Tartus kulgevat protsessi ei mõjuta

Anne Oja 16. oktoober 2007, 00:00

Euroopa inimõiguste kohtu otsus Kiikeri kriminaalprotsessi ei mõjuta, edastas Tartu maakohus.

Kohus jättis eile rahuldamata Kiikeri kaitsja vandeadvokaat Kalev Bachmanni taotluse teha raamatupidamisele korduvekspertiis. Novembri keskpaiku jätkub kriminaalprotsess kohtulike vaidlustega.

Oktoobri alguses kuulas Tartu maakohus üle viimase tunnistaja. Samas kutsus Euroopa inimõiguste kohus Eesti riiki sõlmima Andres Bergmanniga kokkulepet, millega ta saaks seadusevastase vahistamise eest rahalist hüvitist.

2004. aastal prokuröri ja kohtuga kokkuleppe sõlminud Bergmann mõisteti pettuse ja riisumise eest kolmeks ja pooleks aastaks vangi.

Bergmann on ajakirjandusele öelnud, et ta poleks sellist kokkulepet sõlminud, kui ta oleks samal ajal vabaduses viibinud.

Koos Bergmanniga läksid tookord kohtulikule kokkuleppe ka ERA Panga endine finantsdivisjoni direktor Peep Akkel ning panga endine Tallinna regiooni direktor Raivo Link.

Jaak Kiiker on ainus ERA Panga juht, kes pole end siiani süüdi tunnistanud ning jätkab prokuröriga võitlemist.

Eesti Päevalehe andmetel peab valitsus vastu võtma otsuse Bergmanniga sõlmitava lepingu kohta. Ekspankurile makstavat kahjusummat ja kokkuleppe täpset sisu enne lepingu sõlmimist ei avalikustata.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:06
Otsi:

Ava täpsem otsing