Ebatavalised ehitusmoodulid

Mari Hiiemäe 05. november 2007, 00:00

Võlvõõnsused võimaldavad tehniliste kommunikatsioonide (elekter, telefon, vesi, küte, heitvesi jne) komponentide paigaldamist neid vundamenti või põrandasse sisse betoneerimata. Seetõttu on kommunikatsioonid lihtsamini juurdepääsetavad nii kontrollimiseks, remontimiseks kui ka võimalikeks ümberehitusteks.

Paigaldamise kiirus ja lihtsus on süsteemi põhiomadused. Paigaldatud moodulitest moodustub platvorm, mis kannab ehitamise ajal inimese raskust ja millele valatakse betoon. IGLUga saab moodustada võlvõõnsusi muid elemente või materjale kasutamata.

IGLU süsteemiga tuulutatav põrand vähendab keskkonnamõju tervisele. Näiteks ei pääse IGLU moodulitele rajatud majas inimesele halba tegema võimalikud radooniaurud, mida maapind välja hingab. Vanadest hõredatest majadest pääses see loomulikul teel välja, uutes õhutihedaks ehitatud majades pakub IGLU selle probleemi eest lisakaitset.

Ventileeritavana on põranda all ringleva õhu tungimine ruumi takistatud ning ehitisest juhitakse välja ka maapinnast eralduv radoon.

IGLU moodulid on valmistatud tugevast taaskasutatud plastide segust, need ei ole ohtlikud ei keskkonnale ega inimesele ning nende omadused ei muutu ajas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:38
Otsi:

Ava täpsem otsing