Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Olympicu väärtusest 2,4 miljardit läinud

Tõnis Oja 20. november 2007, 00:00

Ehkki eile hommikul alustas Olympic EG aktsia hind kerge tõusuga, kukkus see päeva lõpuks kuue protsendi võrra, 61,80 kroonini, mis teeb meelelahutusettevõtte turuväärtuseks 9,3 miljardit krooni. Kahe päevaga on ettevõtte väärtus kahanenud 2,4 miljardi krooni võrra. Käivet kogunes aktsial 23,86 miljonit krooni.

Ehkki 1,2 miljardit krooni aktsiate haihtunud väärtusest kuulub suuromanikule Armin Karule ning 0,7 miljardit teisele suuromanikule Jaan Korpusovile, jätab ettevõtte juhtide käitumine kummalise mulje. Olympicul on ikkagi üle kahe tuhande aktsionäri, kes ootavad selgitusi. Paraku pole Äripäeval õnnestunud kolmanda kvartali majandustulemuste ning kasumihoiatuse kohta täiendavaid kommentaare saada. Armin Karu olevat hoopis Las Vegases ja ka teistelt juhtidelt ei ole saadud vastust ei telefonitsi, ei elektronposti teel.

Enam kui veerandile Olympicu aktsionäridest kuulub aktsiaid väärtuses sada tuhat kuni miljon krooni. Nende investeeringute väärtus on kahe päevaga kukkunud viiendiku võrra, mis tähendab omanikele kümneid kuni sadu tuhandeid kroone. Ma kardan, et nii mõnelegi neist on Olympicu aktsiad esimene ja seni ainus investeering.

Olympicu meeskond eesotsas Armin Karuga jätkab kahjuks meie börsiettevõtete traditsiooni, mille kohaselt soovitakse innukalt rääkida tulevikuplaanidest ning visioonidest, aga kui on vaja kommenteerida konkreetseid tulemusi, ollakse äärmiselt kidakeelsed.

Järgmise aasta tulevikuvisioonid avaldas ka mööbli- ja ehitusmaterjalitootja Viisnurk. Uus visioon investoritele eriti muljet ei avaldanud.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:11
Otsi:

Ava täpsem otsing