ÄP 5 aastat tagasi: Riik seadustab Eestis internetikasiinod

ÄP 07. jaanuar 2008, 00:00

Riik kavandab 1. juulist seadustada interneti- ja telefoniõnnemängud, mille keelamisega riik on seni kaotanud aastate lõikes vähemalt kümneid miljoneid kroone hasartmängumaksu.

Üks huvilistest, kes soovinud internetikasiinot käivitada, kuid põrkunud hasartmängude üle valvava rahandusministeeriumi vastuseisule, on poliitik Tõnis Palts.

"Tegemist on ekspordiallikaga," ütles Palts internetikasiinode kohta. "Rahandusministeeriumi ametnikud on otsinud formaalseid põhjusi, et riigil vähem tulusid oleks. Rohkem ma ei kommenteeri."

Rahandusministeerium väidab samas, et on tegutsenud internetikasiinosid seadustades võimalikult kiiresti.

Tõnis Palts üritas kasiinot käivitada 2000. a septembris avatud 2 mln kr kapitaliga OÜga Vegas Club. Tuntud poliitik ja ärimees takerdus riigiga kohtuskäimisesse.

Tema kasiinole ei tahetud anda ühte tegutsemise alusdokumentidest, korraldusluba. See omistatakse igale mängusaalile eraldi, ent samas tekib küsimus, kus asub internetikasiino mängusaal.

Hetkeseis: Enim üldsuse vastuseisu on tekitanud traditsioonilised kasiinosaalid. Tekkinud on ka võrdlemisi laiapõhjaline kasiinovastaste liikumine.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing