Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

E-Piim võitis vaidluse kuldsete juustude üle

Anne Oja 24. jaanuar 2008, 00:00

"Kohtuvaidlus lõppes meile positiivselt, Ago Teder tunnistati juustuvõltsijaks," rääkis E-Piima juht Jaanus Murakas. Ta lisas, et asjaajamine oli pikk ja keeruline, kuid tasus ennast ära.

"Vaidluspraktika kaubamärkide osas peaaegu puudub, sest tegu on suhteliselt uue valdkonnaga, mida nõukogude ajal ei olnud," selgitas Murakas, miks kahjutasuni jõudmine nii palju aega võttis.

Estoveri juhi Ago Tederi ja E-Piima vaheline kaubamärgisõda on kestnud juba aastaid. Eile tuli Harju maakohtust esimene kohtuotsus, mis kaubamärkide jäljendamise eest ka kopsaka kahjutasu välja mõistis. Kahjutasu peab maksma Tederi juustu- ja kohupiimafirma Põltsamaa Meierei Juustutööstus.

Juustuvõltsimist ja kahju tekitamist arutati hiljuti veel kriminaalkorras, kuid kohus lõpetas kriminaalmenetluse avaliku huvi puudumise tõttu. Süüpingis istusid toona Ago Teder ja tema tellimusel Tori-Seljal Kuldset juustu valmistanud Toomas Miller.

Teder ütles, et on temalt 3 miljonit krooni kahjutasu välja mõistnud Harju maakohtu otsuses väga pettunud. Teder kommenteeris suhtekorraldaja vahendusel: "Kohtuotsus on selgelt kallutatud, kuna meie argumente ei ole arvesse võetud. Oleme kohtuotsuses väga pettunud ning kavatseme selle kindlasti edasi kaevata."

Kui aripaev.ee enne seda Tederile kommentaari saamiseks helistas, väljendas ta oma suhtumist kohtuotsusesse üsna emotsionaalselt ning roppude sõnadega.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:18
Otsi:

Ava täpsem otsing