Lepatriinu, too Sakule sooja ilma

Tarvo Vaarmets 06. märts 2008, 00:00

Tallinna börsipäev möödus eile ühe erandiga üsna rahulikult. Seitsme aktsia hinnad ei muutunud, indeks kosus aga viimaks vaevalised 0,16%.

Laisale päevale väänas keeru sisse Saku Õlletehase aktsia, mis üsna kohe pärast börsi avanemist miinus 15%-lisse alumisse limiiti kinni müüdi. Seejärel tulid kohale aga joogitootja usku investorid ja upitasid aktsia hinna taas ülespoole. Saku väärtpaber sulgus 4,7% üleeilsest hinnast madalamal. Kui veebruaris näitas Saku Õlletehase aktsia ülekaalukalt kodubörsi parimana 37% hinnakasvu, siis märtsi esimeste päevadega on tagasi antud juba pea kümnendik.

Olukord on joogitootjale muutunud ka märgatavalt keerulisemaks - tõusvad aktsiisimäärad, alkoholimüügipiirangud ja jahenev majandus ei ole just need eeldused, mida juhtkond ja aktsionärid näha tahaksid. Sellises situatsioonis tooks Sakule leevendust soe suvi, mis inimesed jahedat karastust haarama paneks. Ettevõtte omanike huvides tasub loota, et vanarahva tarkus "talvine sula näitäs suvel põuda" peab sellel aastal ilusti paika.

Agressiivselt laieneva kasiinoketi Olympic EG aktsia käitus eile aga eelneva päevaga vastupidiselt - aktsia osteti viimaste tehingutega roheliseks ja päev lõpetatigi veidi üle kaheprotsendilises plussis. Päeva suurima käibe eest hoolitses aga taaskord Tallinki väärtpaber - 4,4 miljoni krooni eest tehtud tehingud viisid aktsia 1,2% eelmisest sulgemishinnast kõrgemale. Tallinki üleeile avaldatud statistika järgi näitas kaubaveoühikute vedu küll eelmises kuus kerget langust, kuid üsnagi positiivse signaali andis selle eest reisijate arvu kasv kolmandiku võrra.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:23
Otsi:

Ava täpsem otsing