Usu vanarahvast!

Christel Karits 28. märts 2008, 00:00

Märtsikuu saab kohe punkti ja teisipäeval on käes ülemaailmne naljapäev. Ilmataat on aga ninapidi vedamisega veidi varem peale hakanud ning pani paika uskmatud, kes rahvatarkusest ei pea. Kuid võta näpust. Vanarahvas teadis, mida rääkis - ega tali taeva jäänudki.

Nii et ükskõik milliseid uudiseid varjutab kõige lihtsam ilmateade. (Kui välja arvata eestlaste võit Kanada üle lumisel Lilleküla staadionil.)

Loodetavalt on täna, kui need read trükis ilmuvad, teeolud juba paremad, kuid igaks juhuks kulub ära meeldetuletus, et teatrisse või kontserdimajja jõudmiseks tuleb varuda topelt aeg ning et taksotellimine on praegusel ajal eriti problemaatiline.

Kuuest taksofirmast ei võtnud ükski vastu mu kindla aja peale tellimust, sest ei teadnud öelda, kui palju neil soovitud kellaks üldse mehi ja autosid rivis on.

Eesti Vabaõhumuuseum reageerib aga ilmaoludele paindlikult ning on mahasadanud lume ja eheda talvetunde tähistamiseks kevadunne suigatanud saani üles äratanud ning kuljustega varustatud hobuse selle ette rakendanud.

Niisiis on kõik kutsutud saanisõitu tegema ja ärajäänud vastlaliugu laskma. Hoburing tuhiseb läbi muuseumi erinevate piirkondade ja läbib nii Põhja-,

Lõuna- ja Lääne-Eesti kui ka saarte talukompleksid. Hiljem saab Kolu kõrtsis kuuma teed juua.

Kui sõidud tehtud ja tee joodud, tuleks aga mõelda, keda ja mil moel ise 1. aprillil ninapidi vedada. Nali on ju terviseks ning naeruteraapia kasvav trend.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:53
Otsi:

Ava täpsem otsing