Uue ajastu Anna Karenina jõuab kinolinale

Signe Sillasoo 09. mai 2008, 00:00

Kui eelmise Andres Puustusmaa linateose "1814" kangelane oli noor Puškin, kes tegeles mõrvamüsteeriumi lahendamisega, siis seekord on filmi peategelane noor ja kaunis Maria (Oksana Fandera). Naine, kellel on armastav abikaasa Fjodor (Igor Jatsko), kena välimus ja kõik materiaalne, mida hing võiks ihata. Täiuslikkusest on puudu ainult lapsed. Õnnetuseks ei ole aga Maria, kes tahaks väga emaks saada, suuteline lapsi saama.

Noort naisterahvast haarab meeleheide, mis viib ta šamaani juurde, kes inimeste teadmata eluseikade kohta kivide pealt ennustab. Õnneliku käega Maria tõmbab välja punase pärli, armastuse sümboli. Ja nagu arvata võib, ei jää seepeale tulemata ka prints. Seekord küll mitte hobusel, vaid mootorrattal.

Nimelt kohtab Maria varsti peale külaskäiku šamaani juurde hulljulget motosportlast Grigorit (Jevgeni Tsõganov), kes naise südame õnnest puperdama paneb. Algavad hullused ja vallatused uue silmarõõmu seltsis ning jätkuvad arusaamatused vanaga.

Sama kirev kui on teema, on ka näitlejate plejaad. Lisaks edukatele venelastele astub kõrvalosas üles ka mitu eesti näitlejat: Peeter Volkonski, Kirill Käro ja Andres Puustusmaa naine Natalja-Marina Puustusmaa.

Kiievis vändatud Puustusmaa esimese filmi, mis esilinastus tegelikult juba 2007. aasta juulis Moskva filmifestivalil, lavastuslik pool on sündinud tihedas koostöös produtsent Jelena Jatsuraga.

Režissöör ise on seda linateost nimetanud rohkem isegi produtsendi filmiks, kelle sõna töö käigus enam peale jäi. Süžee poolelt on linateost rohkelt "Anna Kareninaga" võrreldud, seega kel janu traagilise armastusloo vastu, ei pea filmi vaatama minnes kahetsema.

Produktiivse režissöörina ei istu Puustusmaa ka hetkel, mil ta esimesed filmid veel kinolinadel jooksevad või sinna alles jõuavad, käed rüpes. Juba on Venemaal tegutsev Eesti režissöör hõivatud uue märulifilmi võtetega Lõuna-Venemaa avarustes, mille aines on võetud elust enesest. Filmi peateemaks on 1987. aastal Nõukogude Liidust Ameerikasse toimetatud 11,5 tonni heroiini vedu.

Kuid lisaks sellele jagub mõtteid noorel filmirežissööril veelgi. Tema suureks sooviks on kinolinale tuua Ervin Õunapuu ideel põhinev film, mis läheb ehk töösse järgmise aasta alguses. Seega põnevat vaatamist on filmihuvilistele rohkelt tulemas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:53
Otsi:

Ava täpsem otsing