Laps modernsel viisil

Signe Sillasoo 16. mai 2008, 00:00

Aastaid karjäärile keskendunud üksiku ärinaise Kate Holbrook'i (Tina Fey) jaoks on töötegemine ja ülemuse meele järele olemine olnud tähtsam pere loomisest ja laste kasvatamisest. 37. eluaastal ta mõtlemine muutub. Kate teeb oma elus kannapöörde ja otsustab lõpuks siiski emaks saada. Õige mehe otsimine tuhandete hulgast on liiga aeganõudev, väsitav ja närvesööv töö, mistõttu otsustab ta võtta lapsevanemaks olemise rolli üksnes enda peale.

Kõik ei lähe paraku aga väga roosiliselt. Arstide kinnitusel on Kate'il tõenäosus rasestuda üks miljonist. Sihikindel naine ei jäta aga jonni. Ta otsustab surrogaatema kasuks, kelleks saab pooliku kooliharidusega värvikas Angie (Amy Poehler).

Pärast viimase rasestumist asub tulevane ema Kate lugema raamatuid lastekasvatamisest, muutma oma kodu turvalisemaks ning tutvuma mainekate lasteaedadega. Ettevalmistustööde tegemise muudab Kate'i jaoks peagi keeruliseks aga peavarjuta jäänud Angie, kes kolib temaga ühe katuse alla. Noorukese neiu ja kogenud karjäärinaise elu ühes korteris saab olema kõike muud kui lilleline.

Näitlejateduo ja McCullari jaoks on see juba õige mitmendat korda koostööd teha, mistõttu panustasid nad ühiselt ka hea süþee väljamõtlemisse ja kirja panemisse. Koomilise teemapüstituse taga on näitleja Tina Fey sõnul aastate pärast paraku reaalsus. "See on tulevikus üks lastesaamise võimalusi, tõstatades eetilisi küsimusi ja tuues tagasilööke," leiab ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing