Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Rootsi Handelsbanken pole riigi abipaketist huvitatud

Sirje Rank 22. oktoober 2008, 00:00

Handelsbankenil on igava ja ettevaatliku panga renomee, mis praeguses tormis sugugi kahjuks ei tule. Neljast suurpangast on Handelsbankenil likviidsusega kõige väiksemad mured. Paljud hoiustajad on oma raha just Handelsbankenisse üle toonud.

Eilsed Rootsi päevalehed kirjutasid, et ilmselt ei kavatse pank Rootsi riigi garantiiprogrammiga ühineda, tegutsedes nii risti vastupidi rahandusminister Anders Borgi väljendatud soovile, et kõik pangad süsteemiga liituksid.

"See on sama hea, kui osta paadile kindlustus, kui endal paati ei olegi. Kuskilt läheb moraalne piir, millega võib maksumaksjate ja aktsionäride huvides kaasa minna ja millega mitte," kirjeldas Handelsbankenis valitsevat arusaama Dagens Industri.

Pank ei ole kasutanud ka teisi abinõusid, mida Rootsi keskpank ja riigivõlaamet on pankade likviiduskriisi leevendamiseks viimastel nädalatel välja pakkunud.

Majandusuudiste portaal E24.se kirjutas kuuldustest, et Handelsbanken on pahane riigi peale, mis väidab end leevendavat olukorda rahaturul kõigi jaoks, kuid tegelikult aitab oma tegevusega teatud konkreetseid panku. Samuti olevat Handelsbanken pahane konkurentide peale, kes on panga käest laenatud rahaga jätkanud võitlust turuosa pärast. Selline suhtumine omakorda ärritab konkurente ja riigiametnikke, kes kriisiplaaniga töötavad.

Garantiiprogrammi eesmärk on tagada Rootsi pankade keskmise pikkusega laenud. Enim vajab sellist toetust Swedbank, millel on viimasel ajal olnud raske võlakirjade vastu laenu saada, kirjutas Dagens Industri.

Ka see asjaolu, et Rootsi riigi abipakett ei takista dividendide maksmist, on hea uudis Swedbanki suuraktsionärile Sparbanksstiftelsernale. Nii on ka uusemissioon lihtsam, kirjutas leht.

Eilseks polnud ka teised Rootsi suurpangad veel riigi abipaketile kindlat jah-sõna öelnud.

"Kõik see on alles ettepaneku tasemel, me peame kõigepealt kaaluma," ütles SEB juhi Annika Falkengreni nõunik Viveka Hirdman-Ryrberg. Ka Swedbbank ja Nordea kinnitasid, et pole veel midagi kindlat otsustanud.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing