Astangule plaanitakse ärihooneid ja kortereid

Enn Tosso 30. oktoober 2008, 00:00

"Detailplaneeringuala moodustab valdavalt võsastunud liigniiske rohumaa, kus asuvad endised sõjaväerajatised. Kehtestatava detailplaneeringuga on kavandatud ärihooned ja korterelamud ning lasteaed kuni 60 lapsele, samuti kaks rohekoridori ja kõiki tänavaid ääristavad puudealleed," ütles abilinnapea Taavi Aas.

Planeeringuala hoonestamist toetab Tallinna üldplaneering, mis on ala reserveerinud hoonestamiseks. Ala asukoht on transpordisõlmede lähedal, seega on selle kasutuselevõtmine loogiline.

Pindi Kinnisvara juhatuse liikme Peep Soomani hinnangul on ärihoonete tootlikkus kaheldava väärtusega. Tema hinnangul ületab ärihoonete pakkumine praegu nõudlust. "Iga lisanduv büroopind raskendab olukorda," märkis ta.

Detailplaneeringu järgi on Astangule plaanis rajada ka kuni viis kortermaja. Nende kohta ütles Sooman, et kõik sõltub hinnast. Piirkonna maine on paranemas, sest enamik maju on korda tehtud.

Viimase poole aasta jooksul pole Tallinnas uute büroohoonetega alustatud, selgus Uus Maa Kinnisvarabüroo turuülevaatest.

Samuti seisab ülevaates, et praegu büroohoone ehitamise alustamine ei oleks ka kasumlik. Sel aastal valmib Tallinnas kokku ligi 90 000 ruutmeetrit uusi büroopindasid. Lepingutega on nendest kaetud ligi 50 protsenti.

Arendajad koostavad Uus Maa hinnangul küll detailplaneeringuid, kuid praegu ehitusega ei alusta.

Uutes büroohoomajades üritatakse Uus Maa teatel üürnikke leida korraga võimalikult suurele pinnale, mistõttu väiksemad ettevõtted jäetakse esialgu tagaplaanile.

Suurem osa südalinna uutest büroopindadest on pakkumises Rotermanni kvartalis, kus vakantsus on suur.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:48
Otsi:

Ava täpsem otsing