Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Elutähtsad sektorid palgatõusu esirinnas

Lemmi Kann 27. veebruar 2009, 00:00

Rahandusministeeriumi selgitusel oli hariduse ja tervishoiu keskmisest kiirem palgakasv seotud eelmise aasta alguses toimunud administratiivsete palgatõusudega, millega kompenseeritakse eelnevate aastate keskmisest kasinamat palgakasvu.

Energia-, gaasi- ja veevarustusettevõtete keskmine palgakasv oli 15,8 protsenti. ASi Eesti Energia töötasukulud kasvasid võrreldes aasta varasema ajaga 9 protsenti, ütles Äripäevale Eesti Energia finantsjuht Margus Kaasik.

ASi Eesti Gaas juhatuse liikme Raul Kotovi sõnul on Eesti Gaasi panus sellesse tõusu 11,8 protsenti. "Meie valdkonna ettevõtted konkureerivad inimeste pärast mitmete teiste tööstusharudega ja nõrkade palkadega konkurentsivõimelist töötajat ei leia, seepärast on ka palgakasv olnud kõrgem," selgitas Kotov, miks just neis valdkondades on suured palgatõusud.

Keskmise brutokuupalga kasv kukkus neljandas kvartalis oluliselt, jõudes 6,9 protsendiga 2004. aasta esimese kvartali kasvu tasemele. Reaalpalk ehk palk, millest inflatsioon on maha arvatud, vähenes 1,3 protsenti.

Keskmine brutokuupalk langes enim kalapüügis - 9,6 protsenti. 0,8 protsenti kukkusid palgad ehituses.

Palgakasv alanes eelmise aasta lõpus kiiresti ning rahandusministeeriumi hinnangul jätkub langus kehveneva majandusolukorra tõttu ka sel aastal.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:58
Otsi:

Ava täpsem otsing