Estonian Air saab 114 mln krooni

Mariliis Pinn 27. veebruar 2009, 00:00

Peaminister Andrus Ansip märkis eilsel valitsuse pressikonverentsil, et kui Eesti oma lennufirma kaob, tekib ühtlasi oht, et siit ei saagi enam teistesse Euroopa suurlinnadesse lennata. "Kui me praegu ei läheks aktsiakapitali laiendamisega kaasa, võtaksime Estonian Airilt ära võimaluse täita seda nišši," rääkis Ansip.

Tema sõnul sõltub ostmine-müümine paljudest arengutest. "Kuid öelda, et riik peab ise hakkama lennukompaniid pidama ja saab eraettevõtetest paremini hakkama, oleks liiga julge," märkis peaminister.

SAS on rahul, et Eesti valitsus tõttas Estonian Airile appi, ütles SASi asepresident Ole Orver.

"Otsus toetab kindlasti rahvusliku lennufirma arengut ja see annab kindla vundamendi edasiseks koostööks kolme omaniku vahel," ütles Orver logistikauudised.net-ile. Siiski ei mõjuta see SASi otsust oma osalus Estonian Airis müüa. "Meie otsus müüa on kindel," ütles ta. Samas arvas Orver, et valitsuse otsus peaks ostja leidmise lihtsamaks tegema ja näitama uuele omanikule, et riik on huvitatud siinse lennuliikluse arendamisest. Ka SAS paneb lennufirmasse 56,3 miljonit krooni, millest 37,5 miljonit krooni on juba antud võlgade kustutamine, ja 18,7 miljonit krooni lisaraha.

Aktsiakapitali lisamise tingimus on, et sama teevad kõik Estonian Airi aktsionärid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:58
Otsi:

Ava täpsem otsing