Neinar Seli hageb Eesti Ekspressi

Kadrin Karner 13. märts 2009, 00:00

Eile Harju maakohtus toimunud istungil soovis Seli esindaja advokaadi abi Ramon Rask lasta teha keeleekspertiisi, et teha selgeks, kas Eesti Ekspressi läinud aasta oktoobris ilmunud artiklis "Maadevahetuse pöörasid parseldamiseks reformierakondlased" esinenud sõna "grupeering" kasutatakse artiklis kuritegeliku või sellelaadse ühenduse tähenduses.

Kohtuistungit juhtinud Kentmanni kohtumaja kohtunik Heli Käpp pidas ekspertiisi vajalikuks. Kohtuniku sõnul tehakse selle tarbeks määrus ning mõlemal poolel on õigus eksperdile küsimusi esitada.

Hagis Eesti Ekspressi vastu nõudis Seli, et lükataks ümber ebaõige faktiväide, nagu oleks Seli riigikogus läbi lükanud kaitstavate loodusobjektide seaduse muutmise. Veel tahab Seli mõista lehelt välja mittevaralise kahju ning et Ekspress hoiduks edaspidi tema kohta ebaõigete andmete levitamisest.

Eesti Ekspressi esindav Ülar Maapalu leidis hagi vastuses, et Eesti Ekspressi Kirjastuse AS ei tunnista hagi ning vaidleb sellele vastu. "Meie arvates ei ole hagi üheski osas põhjendatud," seisis vastuses.

Seli pidas Eesti Ekspressis toodud väiteid absurdseteks. "Maadevahetus seadustati enne, kui mind riigikokku valiti ja Reformierakond koalitsiooni kuulus," märkis Seli.

Eesti Ekspress kirjutas, et Maaelu Edendamise Sihtasutuses asub OÜ Erametsa Haldus äriplaan, mis seletab üksipulgi lahti, kuidas saab maadevahetusega raha teha. Äriplaani autor on Erametsa Halduse omanik, nüüd 37aastane Margus Kübar, kes kuulub Selide dünastia lähiringi, osaledes ühistes ärides nii Neinari, tema poja Kristo kui ka venna Antiga.

Eesti Ekspress selgitas alapealkirja "Seli grupeering" all asjade käiku: üks muutis seadust, teine andis laenu, kolmas ja neljas vahetasid riigiga maid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:59
Otsi:

Ava täpsem otsing