Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kohus vabastas Kalevi blokeeritud aktsiad

Virge Lahe 31. märts 2009, 00:00

Selle aasta 5. märtsil jõustus Harju maakohtu 9. detsembri määrus, mille alusel seati Eesti väärtpaberite keskregistrisse Alta Foodsi väidetava nõude tagamiseks endisele Kalevile ja praegusele Lutermale kuuluvatele 15% Kalev Chocolate Factory aktsiatele käsutamise keelumärge.

Keelumärke tegemise eelduseks oli, et Alta Foods tasub kohtu deposiiti 5 miljonit krooni kahjude katteks, mida aktsiate blokeerimine võib Lutermale tekitada.

"Viie miljoni krooni kohtu deposiiti kandmata jätmine näitab veel kord, et kogu see hagi tagamise menetlus võis olla algatatud ainult Luterma majandustegevuse takistamiseks," kommenteeris Luterma õigusteeninduse juht Allan Viirma.

"Kuna nüüdseks on kõik Alta Foodsi taotlusel tehtud hagi tagamised tühistatud, on meil õiguslik alus kahjunõude esitamiseks. Uurime praegu, kas Alta Foodsil on varasid, mille arvel kahjunõuet rahuldada," lisas ta.

Alta Foods nõuab endiselt Kalevilt Stockholmi Arbitraaþiinstituudi kaudu koos viivistega 94 miljoni krooniseks kasvanud ettemaksu tagasi.

Alta Capital Partners juristi Anton Sigali sõnul on hagi tagamist reguleeriv seadus vahepeal muutunud.

"Kui praegu on maksimaalne tagatisnõue kümme korda väiksem, siis pole mõtet maksta rohkem, kui on võimalik maksta vähem. Me kaalume, kas esitame uuesti hagi tagamise avalduse või mitte," ütles Sigal.

Sigal tõrjub kategooriliselt spekulatsiooni, nagu oleks Alta Foods esitanud hagi Luterma majandustegevuse takistamiseks. "Aktsiate arestimine ei mõjuta igapäevast majandustegevust, sest ðokolaadi ja piima saab toota," olid Sigali sõnad.

"Minu jaoks on see uudis," ütles Sigal selle peale, et Luterma kavatseb esitada kahjunõude Alta Foodsi vastu pärast seda, kus kõik Alta Foodsi taotlusel tehtud hagi tagamised on tühistatud.

Luterma õigusteeninduse juht Allan Viirma juhtis tähelepanu sellele, et Alta Foods peab uue hagi tagamise taotlusel siiski maksma 5 miljonit krooni kohtu deposiiti, kuna kohus tegi selleks otsuse mullu detsembris, kui kehtis veel vana deposiiti puudutav regulatsioon.

Sigali sõnul võtab Stockholmi Arbitraaþiinstituut otsuse vastu vastu hiljemalt augustis. "Me oleme suhteliselt kindlad," uskus jurist, et kohus rahuldab Alta Foodsi 94 miljoni kroonise nõude Luterma vastu.

"Oma positsioonis kindel ka AS Luterma," sõnas ta. Viirma.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing