Pühapäev 22. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Investor soovitab: alusta lähedalt

Kadrin Karner 19. oktoober 2009, 00:00

"Iga kuu võiks 1000 krooni kõrvale panna, sellest piisab, et alustada," rääkis investor Tallinna börsi korraldatud üritusel "Rahakompass 2009".

Kulda ja kinnisvarasse investeerimist peab Ilves spekuleerimiseks, sest erinevalt ettevõtlusest ei kasva seal lisandväärtus toodetava kaudu.

Ise ettevõtjaks hakkamisel on aga oma miinused, nagu risk kaotada kogu raha, ja võimalus, et see juhtub, ei ole mitte väike, rääkis investor. Ta lisas, et statistika näitab, et 90% ettevõtetest pankrotistub viie aasta jooksul. Samas edu korral tasub vaev ennast ära.

Algajal soovitab Ilves valida ettevõtted, mis asuvad siin lähedal - Eestis, Lätis, Soomes, Rootsis. "Investeerides Eesti turul, kuuled pidevalt lehtede vahendusel kõiki uudiseid ettevõtte kohta," selgitas ta.

Ilves ütles ka, et kasumlik investeerimine aktsiatesse on töömahukas. "Pead end kogu aeg kursis hoidma," rääkis ta.

Pensionifondide fondijuhid soovitavad jätkata makseid teise pensionisambasse, sest eestlastel on see tihtipeale ainuke säästmise koht.

ERGO pensionitoodete müügijuht Taave Lips ütles, et kõik pensioniga seotud otsused peavad olema emotsioonivaesed ning meedia tekitatud hooajaline kära, et fondidel läheb halvasti, tasub endast mööda lasta.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:16
Otsi:

Ava täpsem otsing