Aasia börsid: Deutsche Bank aitab aktsiatel tõusta

Raivo Sormunen, Aivar Hundimägi 08. veebruar 2011, 08:54

Aasia börside kerget tõusu on täna toetanud National Australia Bank majandusaasta esimese kvartali tulemused ning Deutsche Bank AG, mis tõstis eile Aasia pangandussektorile antud reitingut.

MSCI Asia Pacific Index oli kella üheks (Tokio aja järgi tõusnud) 0,3%, tasemeni 139,75 punkti, teatas uudisteagentuur Bloomberg.

Tõusu on aidanud vedada finantssektor, mille aktsiaid on tõusnud keskmiselt 0,5%. National Australia Bank aktsia on pärast 18% kvartalikasumi kasvu kosunud 2,5%. Austraalia suuruselt neljanda laenuandja sõnul tuleb ta hästi toime valitsuse poolsete pangandusreformidega ja kohalike looduskatastroofidega.

Pangandussektorit toetas ka eilne Deutsche Banki raport, mis soovitab Aasia aktsiaid oma väärtpaberiportfellis hoida ülekaaluga (“overweight”) senise alakaalu (“underweight“) asemel. Pank toetus reitingu tõstmisel nii USA majanduskasvule kui ka arenevate riikide pangandussektori aktsiate madalatele hinnatasemetele.

Lisaks andis finantssektorile tuge ka Daiwa Securities Capital Markets, mis tõstis Woori Finance Holdings reitingu „hoia“ pealt „osta“ peale.

"Üldiselt toetab ettevõtete kasumeid kui ka tegevust üldine arvamus, et majandused on  korralikus taastumisfaasis," märkis Pengana Capital Ltd fondivalitseja Tim Schroeders.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. February 2011, 08:54
Otsi:

Ava täpsem otsing