Nafta taandub 2,5 aasta kõrgeimalt tasemelt

Rait Rebane 08. märts 2011, 21:40

Naftafutuurid võtsid teisipäeval suuna allapoole, taandudes viimase 29 kuu kõrgeimalt tasemelt. Musta kulla hinna viis langusesse mitme suurema naftatootja kokkulepe suurendada tootmist, et teha Liibüa naftatarne tasa.

„Naftaturgu mõjutas peamiselt OPEC-i läbirääkimised tootmise suurendamisest ning vähemal määral võimalus, et USA võtab kasutusele reservid,” teatas Strategic Energy & Economic Researchi analüütik Michael Lynch.

Suure tõenäosusega on järgmise kahe aasta jooksul naftaturg väga pingeline, kuna õhku jääb mure, et poliitilised rahutused võivad edasi kanduda järgmistesse riikidesse. Siiski võib Liibüa konflikti tõttu võib OPEC-i tootmisvõimsus suureneda lühiajaliselt, vaid pooleks aastaks, seda juhul kui tootmine seal suudetakse taastada kiiresti.

„Kui asjad peaksid Saudi Araabias kontrolli alt väljuma, siis ei suuda keegi hinnata kui kõrgele nafta hinnad võivad tõusta,” teatas Commodities Watchi toimetaja Kevin Kerr, „sel nädalal on Saudi Araabia tähelepanu keskpunktis ning naftahindade tulevik sõltub sellest.”

New Yorkis kaubeldav nafta on päeva teiseks pooleks kukkunud 0,42 protsenti 105 dollarini.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. March 2011, 21:40
Otsi:

Ava täpsem otsing