Eestis napib ostujuhte ja -koolitusi

Illimar Paul 15. märts 2011, 00:00

Välismaiste, peamiselt Soome ja Rootsi tootmisettevõtete Eestisse laienemisega on hüppeliselt kasvanud nõudlus sisseostjate ja ostujuhtide järele.

Eestit aastakümne ja enamagi kestel kummitanud kroonilisele keevitajate jt tootmise oskustööliste puudusele on lisandunud ostuprofessionaalide defitsiit.

Kuna praegu meie tööturult vakantset ostujuhti naljalt ei leia, jääb uutel tulijatel üle kolm valikut: meelitada üle juba tegutsevate ettevõtete ostupersonal, tuua sisse välismaine kompetents või korraldada sobivate isikuomadustega kandidaatide ostualane intensiivkoolitus ehk ümberõpe. Esimesed kaks varianti annavad kiirema tulemuse, ent kujunevad pikemas perspektiivis kallimaks. Varasemat ostutausta mitteomavate töötajate ümberõppele kulub küll arvestatav aeg, ent investeering tasub kiiresti ära.

Eestis on kitsaskoht ka sisseostu ja ostujuhtimise koolituste vähene pakkumine, sest napib praktilise kogemusega ostukoolitajaid. Raamatutarkustest ostutehnikate koolitamiseks ei piisa. Ostujuhtimine ei kuulu seni ühegi Eesti kutse- või akadeemilise õppeasutuse õppekavade loetelusse.

Kohalikul koolitusturul on ainsad võimalused sise- ja avalikud ostujuhtimise koolitused, mille pakkujate loetlemiseks on ühel käel sõrmi ülearu palju.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:49
Otsi:

Ava täpsem otsing