Fukushima reaktoris sauna-tingimused

Silvia Kruusmaa 20. aprill 2011, 16:08

Fukushima tuumajaama teises reaktorihoones on saunataolised tingimused, kuid radiatsioon on madalam kui tuumajaama teistes kahjustatud osades.

Arvatakse, et teisest reaktorist lekib tuhandeid tonne vett, mis täidavad jaama keldri ja muid hoiuruume, kirjutab CNN.

Esmaspäeval saadeti reaktorisse olukorraga tutvuma robot, mis leidis eest 41kraadise kuumuse ja niiskustaseme, mis kõikus 94% ja 99% vahel.

Sellised tingimused muutsid roboti sondi kaamerad uduseks, mistõttu operaatorid pidid seadme mõne minuti pärast tagasi tooma. Kuna radiatsioonitase on piisavalt madal, siis on võimalik, et töötajad saavad hoonesse lühikeseks ajaks tagasi minna.

Robot tuvastas, et teises teises reaktoris on radiatsioonitase 4,1 millisiivertit tunni kohta, mis on 10% väiksem kogus kui esimeses ja kolmandas reaktoris. Võrdluseks, tööstusriigis saab keskmine inimene aastas 3 millisiiverti suuruse doosi.

Üle 100millisiivertised doosid võivad suurendada pikaajalist vähiriski ning 1000millisiivertised doosid võivad põhjustada radiatsioonihaigust.

Tokyo Electricu teatel on 29 töötajat saanud kumulatiivselt praeguseks rohkem kui 100millisiivertise doosi.

Jaama töötajad hakkavad radioaktiivset vedelikku reaktorist välja pumpama suurde paaki, mis mahutab kuni 30 000 tonni vedelikku. Ametnike hinnangul võib aga tuumajaamas olla kuni 70 000 tonni reostatud vett.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. April 2011, 16:08
Otsi:

Ava täpsem otsing