Reede 20. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Nordeconi vaba raha hulk sulab kiirelt

Raivo Sormunen 13. mai 2011, 00:00

Swedbanki analüütiku Risto Hundi sõnul pole aktsiate emiteerimise tõenäosus väga suur, kuid kindlasti ei ole see ka null. "Kõik sõltub edaspidistest tulemustest. Talveperiood on ettevõttele enamasti raskeim, mistõttu on kahjumid kergemad tulema. Esimese kvartali tulemused olid aga oodatust paremad ning usun, et kui suudetakse samas tempos kasumlikkust parandada, saab ilma emissioonita hakkama," märkis Hunt, lisades veel, et sellest hoolimata pole tänavu olulist likviidsuse paranemist siiski oodata.

LHV vanemanalüütik Kristo Oidermaa kinnitas, et rahavoogude juhtimine on Nordeconi jaoks järgnevatel kvartalitel pingeline tegevus. Kuid samas märkis analüütik, et ettevõtte omakapital on korralik ja finantstulemused paranevad ning eks seetõttu on ka pangad ettevõtte tegevust siiani finantseerinud.

Nordeconi väikeaktsionär Stefan Andresson ei soovinud eile päeval Nordeconi likviidsusseisu kommenteerida, sest tahtis ära oodata eile õhtul toimunud aktsionäride üldkoosoleku.

Nordeconi finants- ja investorsuhete juht Raimo Talviste kinnitas eile enne koosolekut, et ettevõtte juht- ja kontrollorganites pole aktsiaemissioon arutuse all olnud. "Nagu me vahearuandes märgime, on domineeriv positsioon maksetähtaegade kehtestamisel tellijatel ja rahavoogude tsüklilisus on varasemast suurem," märkis Talviste. Lisaks on raha vähenemisele "kaasa aidanud" laenumahu vähenemine. "Maksame rohkem tagasi, kui juurde laename, ja uute laenude võtmisega vanu ei finantseeri," rääkis Talviste.

Ettevõte tõi kvartaliaruandes välja, et vaba raha hulk on viimases kvartalis vähenenud seoses täismahulise ehitustegevuse alustamisega pärast talvist pausi. Lisaks toodi likviidsuse vähenemise põhjusena välja tellijate tähtajad, mis on pikenenud enamasti 45-100 päevani. Samas avaldas Nordeconi juhtkond lootust, et likviidsus hakkab järgmistes kvartalites paranema, kuna vaba raha vähenemine on tsükliline ning järgmistes kvartalites rahavaru suureneb. Talviste täpsustas, et arvestades tellijate tausta (riik ja omavalitsused), ei tohiks raha laekumisega probleemi olla.

Esimese kvartali tulemustega ollakse rahul. Swedbank kirjutab oma analüüsis, et ehkki Nordecon jäi esimeses kvartalis kahjumisse (puhaskahjum 1,18 miljonit eurot), on võrreldes eelmise aasta sama ajaga näha märkimisväärset tulemuste paranemist. Kuna tegevuskulud on väiksemad kui aasta tagasi (ja 2010. aasta IV kvartalis), on ehituskontserni kahjum vähenenud. Kui selle aasta esimese kvartali tegevuskasumi marginaal ulatus panga sõnul -0,4%ni, siis veel aasta eest oli see -13,5% peal.

Lisaks loodetud paremale kasumlikkusele oli Nordeconi käive Swedbanki ootustest parem. 17,7 miljoni eurone käive (58% enam kui aasta eest) ületas panga prognoosi koguni 6,3 miljoni euroga.

Ka Oidermaa sõnul võib Nordeconi kvartalitulemustega rahule jääda. "Ettevõtte käive oli oodatust märkimisväärselt parem tänu kasvanud infrastruktuuri valdkonna lepingutele, mida oli võimalik ka talvel teostada, ning kahjum oli pea poole väiksem prognoositust. Esimene kvartal on hooajaliselt ebasoodne aeg ehitusettevõttele ning tavapärasest väiksematest tegevusmahtudest oli tingitud ka kahjum. Pigem pöörame tähelepanu ettevõtte lähitulevikule ning siinkohal tasub märkida, et finantstulemused on paranemas ning juhtkond on märgatavalt positiivsemaks muutunud tuleviku väljavaate osas," lisas analüütik.

Talviste sõnul on 2011. aasta lõpetamine brutokasumiga realistlik. Kas ka ärikasum võib aasta lõpuks plusspoolele jõuda, ei taha Nordecon veel spekuleerida. "Ärikasumi kohta on hinnanguid veel vara anda. Ootame teise ja kolmanda kvartali tulemused ära," märkis Talviste.

Aktsiat soovitatakse pigem osta. Swedbank Markets kordas Nordeconi aktsiale antud ostusoovitust ja jättis aktsia hinnasihi muutmata (1,72 eurot). LHV soovitus aktsiale on "neutraalne" ning hinnasihiks 1,40-1,60 eurot aktsia kohta. Nordeconi aktsia on 2011. aastal langenud 10,7%, tasemeni 1,250 eurot.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:53
Otsi:

Ava täpsem otsing