'Kumu ÖÖ' tutvustab Eesti muusikat

ÄP 20. mai 2011, 00:00

Muusika- ja kunstipidu "Kumu ÖÖ" toob tänavu publiku ette 13 artisti kolmel laval - esitusele tuleb Eesti muusikute uus looming ja välisartistide tuntud looming.

"Kumu ÖÖ" päralt on reedel kogu Kumu alumine korrus koos kolme saali ja sisehooviga. Öö jooksul saab neil lavadel esinemas näha viit Eesti artisti, kel kõigil varuks uut muusikat.

Ühemehekontserdiga tiibklaveril, süntesaatoril, trummidel, elektroonikal, klarnetil, flöödil ja vokaalil astub üles Multiphonic Rodent ehk multiinstrumentalist Erkki Hõbe.

Oma ainsa kontserdi selle kevade-suve jooksul annab kodupublikule Maria Minerva, kellelt on USA plaadifirma Not Not Fun alt peagi ka täispikka albumit oodata.

Tantsulist popmuusikat loov koosseis Laulan Sinule esitleb "Kumu ÖÖ-l" oma värsket plaati "Debüüt" ning Imandra Lake kannab ette sel aastal ilmunud albumi "Seesamseesam" materjali. Samuti saab esinemas näha kollektiivi Väljasõit Rohelusse.

Peale Eesti esinejate astuvad "Kumu ÖÖ-l" üles teknorokiduo Mouse on Mars Saksamaalt, Seefeel Londonist, Andrew Hung duost Fuck Buttons, underground-tantsumuusika looja Illum Sphere Manchesterist, helimaastikke vormiv Marsen Jules, indie-, punk- ja džässmuusikat viljelev Thus:Owls Rootsist ja paljud teised.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:13
Otsi:

Ava täpsem otsing