Otsad kokku!

Signe Sillasoo 20. mai 2011, 00:00

Juunini ehk esimese suve- ja puhkusekuuni pole enam palju jäänud - natukene rohkem kui nädal aega. Ootusärevus on suur. Tüüpilised eestlased on juba eelmise suve lõpust alates uut oodanud. Nädal enne jaani- ja koolilõpukuud ning muid tähtsaid suviseid sündmusi pakub ohtralt pärle.

Et on otste kokkutõmbamise ja hooajale punkti panemise aeg, siis klassikalise muusika austajatel on võimalus nautida mitut hooaja lõppkontserti. Eesti Kontsert saadab pillimehed suvele vastu Beethoveni, Brahmsi ja Dzenitise muusikaga. Järgmisel nädalal lõpetab 2010/2011. aasta hooaja ka Tallinna Filharmoonia kontserdiga, kus solistidena astuvad üles Annely Peebo ja Mati Turi.

Teatrid hakkavad samuti tasapisi suvelavastustele üle minema, nii et kel tahtmist veel mõnd nägemata lavastust kaeda enne sügist, kui teatrid suvelavastuste esitamiskohtadest tagasi kodumajja kolivad, sel tasub kiirustada.

Ent kui ühed lõpetavad, siis teised alustavad. Eelmisel nädalal sättis toolid filmide vaatamiseks paika Katusekino. Samuti ootavad külalisi Põhuteater ja Geriljakino ning liikvel on Kunstibuss, mis sõidab Tallinnas, ja Kinobuss, mis külastab kogu Eestimaad.

Just praegu toimuvad festival Maailmaküla ja improvisatsioonilise muusika festival Improtest, peagi aga algavad Tallinna vanalinna päevad, teatrifestivalid TREFF ja NB, rahvusvaheline lühifilmide festival "Ennenägematu film" ja Nargen Festival.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:13
Otsi:

Ava täpsem otsing