Failivahetusportaali omanik sai karistada

Silvia Kruusmaa 20. mai 2011, 10:34

Täna jõustus kohtuotsus, millega mõisteti autoriõiguse rikkumistes kriminaalkorras süüdi kohaliku failivahetusportaali eestitorrent.com omanik Raido Käärid.

Portaali vahendusel jagati ebaseaduslikult laias ulatuses nii Eesti kui välismaiseid filme ja muusikaalbumeid. Aktiivselt salvestati ja levitati ka paljusid Eesti telekanalites jooksvaid teleseriaale. Kohus karistas süüdimõistetut rahalise karistusega 645 eurot, teatas Eesti Autoriõiguste Kaitse Organisatsioon.

“Filmide ja muusika loomine ning meieni toomine saab võimalikuks tänu paljude inimeste aastatepikkusele tööle ja suurtele rahalistele investeeringutele. Ebaseaduslik filmide ja muusika levitamine Internetis on kuritegu, mis näitab otsest lugupidamatust kõigi nende inimeste suhtes, kes on andnud oma panuse selleks, et meil oleks muusikat, mida kuulata ja filme, mida vaadata,” sõnas autoriõiguste kaitse organisatsiooni tegevdirektor Erik Mandre.

“Failivahetusportaalide kasutajaskond, kellede tegevus seisneb autoriõigusega kaitstud teoste ebaseaduslikus allalaadimises ja levitamises, on sõna otseses mõttes vargad ja vargus on teatavasti kriminaalkorras karistatav tegu. Seetõttu võiks igaüks enne kui internetist mõnd muusikapala või filmi ebaseaduslikult alla sikutama või teistele jagama hakkab, veidi mõelda, kas ta tõesti tahab olla varas ning on valmis ühel hetkel selle eest ka vastutust kandma? Kas enesele sisendamine, et nagunii mina vahele ei jää, kaalub ikka üle võimalikud tagajärjed? Ilmselt keegi senistest kriminaalkorras karistatud isikutest, kes on autoriõiguse rikkumisi toime pannud, ei ole arvanud, et nad ühel hetkel politseile vahele jäävad ja karistada saavad - ometi nii on juhtunud," lisas Mandre.

Muusika, filmide, konsoolimängude ja teiste autoriõigusega kaitstud teoste ebaseaduslik levitamine Internetis on kuritegu, mis toob kaasa rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse.

Eesti Autoriõiguste Kaitse Organisatsioon (EAKO) alustas tegevust 1999. aastal võitluseks autoriõiguse rikkumistega Eestis. EAKO tegevuse peaeesmärk on autoriõiguse seadusega kaitstavate objektide ebaseadusliku kasutamise avastamine ja tõkestamine.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. May 2011, 12:32
Otsi:

Ava täpsem otsing