Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

USA keelab Botoxi süstimise lastele ja teismelistele

Anne Oja 21. mai 2011, 16:28

New Jersey võimud USAs asusid läbi vaatama seaduseelnõu, mis keelab kasutada Botoxit ja analoogseid preparaate alla 18-aastate välimuse tuunimiseks, vahendas meditsiiniuudiste portaal medportal.ru.

Arsti Herb Conaway sõnul on Botoxis kasutatavad ained piisavalt ohtlikud isegi täiskasvanuile, mis tähendab, et lapsed ei tohiks mingil juhul selliseid iluravi vahendeid kasutada.

Kui seadus jõustub, võivad arstid Botoxit ja selle laadseid preparaate alaealistel kasutada vaid meditsiinilistel näidustustel ning selle dokumenteerima kõik asjaolud.

Botoxi-keelu ajendiks oli hiljutine juhtum, kus San Francisco elanik Kerry Campbell süstis Botoxit oma kaheksaaastasele tütrele, et laps oleks iludusvõistlustel veatu ning eakaaslastest enesekindlam. Campell rääkis telesaates, et usub, nagu aitaksid Botoxi-süstid tema näitlejaks, lauljaks või fotomodelliks saada soovivat tütart säilitada noort välimust. Ühtlasi teatas Campbell, et Botoxit süstivad oma lastele paljud iludusvõistlustel osalevate laste vanemad.

Seaduse autorite kaalukaimaks argumendiks on Ameerikas tehtud plastilise kirurgia uuring, mille kohaselt tehti 2009. aastal alaealistele üle 12 000 Botoxi süsti, mida on ligi kaks korda rohkem, kui 2008.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. May 2011, 16:28
Otsi:

Ava täpsem otsing