Nokia võlakirjad investoritele kui rämps

Fredy-Edwin Esse, California 09. juuni 2011, 11:37

Krediidiinvestorid on panustamas, et Apple'ile ja Google'i Androidile turuosa kaotav Nokia jääb enda investeerimisjärgu krediidireitingust ilma, nõudes võlakirja hoidmise eest suuremat tulu.

Investorite nõutav lisatootlus hoidmaks Nokia 6,75% võlakirja aegumistähtajaga 2019. aasta on kahekordistunud alates 30. maist, kui firma kärpis 2011. aasta prognoose ja avalikustas suurt pettumust valmistavad 2. kvartali tulemused.

Enam kui kahekordistunud on ka hind Nokia võla omamise kindlustamiseks. Bloombergi andmetel on see tõusnud 120 baaspunktilt 246 baaspunktini.

Läinud nädalal alandas Fitch Ratings Espoo firma krediidireitingu tasemele BBB-, mis on üks aste spekulatiivsest kõrgemal ja jättis väljavaate negatiivseks, tuues põhjenduseks kahanevad marginaalid ja raha väljavoolu.

"Nokia on täielikult kaotanud enda suuna nutitelefonide segmendis, kus nad ei suuda vastata konkurentide loodud standarditele," ütles Credit Suisse'i krediidianalüütik Madeleine King, kes ei välista, et Nokia reiting langeb rämpsu tasemele, kui koostöö Windowsiga ei too loodetud tulemust. "Turu madalamas otsas pakub firma väga sarnaseid tooteid, samas kui rivaalid toodavad vastavalt turule spetsiifilisi telefone."

Nokia, kelle 2010. aasta müügikäive 61 miljardit eurot moodustab veerandi Soome sisemajanduse koguproduktist, turuväärtus on kukkunud 77% pärast esimese iPhone'i ilmumist 2007. aasta juunis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. June 2011, 11:58
Otsi:

Ava täpsem otsing