Plahvatus Mustamäel. Laos tegutses pistiseasja segatud Fortestar

Anne Oja 14. juuni 2011, 00:00

Plahvatuse tagajärjel said hoone konstruktsioonid tõsiselt kannatada ning hoone on varisemisohtlik. Sündmuskohal oli kaks kiirabiautot ja ligi kümmekond päästeautot koos juhtimisautodega. Laohoones inimesi ei viibinud. Päästeameti valvepressiesindaja sõnul kella poole kahe paiku päeval laohoones plahvatusi enam ei toimunud ja suurem tulekahju oli kontrolli alla saadud. Uudishimulikel ei tasuks õnnetuskohta oma silmaga uudistama minna, rõhutas päästeamet eile, sest tervikuna pole oht veel kadunud.

Varisemisohtlikuks muutunud hoonesse oli luurele läinud pommirobot. Valvepressiesindaja ei osanud samal ajal öelda, kui palju lõhkematerjali laos olla võib ja milline aeg ohu täielikuks likvideerimiseks kulub.

Äripäev on ettevõttest varem kirjutanud seoses tehnilise järelevalve ameti endise asejuhi Egon Hirvesooga, kellega ühes Jupiter Plus, Fortestar ja selle juhatuse liige Andrus Märtson kohtu all olid.

Mullu novembri lõpus alanud kohtuasjas süüdistati Hirvesood korduvast pistise võtmises ning teisi pistise andmises.

Fortestaril võlad kaelas. Päästeameti andmetel on Fortestar muutunud maksejõuetuks ning ladu oleks pidanud juba likvideeritud olema.

Harju maakohus ei kinnitanud samas, et kohus oleks Fortestari pankroti välja kuulutanud või seda arutamas. Internetiotsinguga tuleb aga välja, et Fortestari vara on olnud sundmüügis ja ettevõte on praegu koos intressidega riigile võlgu ligi 12 000 eurot (187 000 kr) makse.

Äripäeva ajakirjaniku sõnul oli kannatada saanud hoonele kirjutatud Tehnoprint. Trükiteenuseid osutava OÜ Tehnoprint juhataja Krista Raudsepp ütles, et ettevõte kolis tootmise plahvatanud laohoonest ära umbes aasta tagasi, kuid näeb oma praeguse asukoha aknast paksu suitsu.

Andrus Märtsonilt ei õnnestunud Äripäeval eile kommentaari saada. Äriregistri andmetel lahkus Märtson Fortestari juhatusest tänavu 25. jaanuaril. Samal ajal lahkusid ka teised juhatuse liikmed Jüri Tümanok ja Elmo Puidet ning juhi kohuseid hakkas täitma Ruslan Dimitriev.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:55
Otsi:

Ava täpsem otsing